Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Vše o Vertikálních žaluziích

Vertikální žaluzie od FOA nabízí širokou škálu látkových a zatemňujících lamel a jsou nadčasovým stínicím prvkem. Dříve se používaly především pro kancelářské prostory, ale našly si své místo i v domácnostech. A to především pro jejich praktičnost. Pokud potřebujete zastínit větší prostory, jsou pro Vás Vertikální žaluzie ta pravá volba. Pomohou chránit Váš domov před nežádoucími pohledy zvenčí a poskytnou Vám pocit soukromí. Navíc dokáží místnost podle Vašich potřeb zatemnit či prosvětlit, a to pouhým otočením řetízku. Přečtěte si vše o tom, jak Vertikální žaluzie fungují, jak je změřit, namontovat nebo udržovat.

Vertikální žaluzie nabízíme ve dvou různých šířkách lamel. U Vertikálních žaluzií 89 je šířka lamel 89 mm a u Vertikální žaluzie 127 je šířka lamel 127 mm.

Jak fungují Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou velmi praktickým doplňkem do každé místnosti. Plní především praktickou funkci při zatemnění větších prostor. Můžete díky nim regulovat světlo podle Vašich potřeb. Zjistěte vše o tom, jak fungují Vertikální žaluzie

Zjistěte více

Vertikální žaluzie už dávno nejsou jen doménou kancelářských prostor. Pro svou jednoduchost a praktičnost se hodí do všech možných typů interiéru. Jsou nadčasovým a žádaným stínícím prvkem. Nejčastěji se používají k zastínění většího výklenku nebo balkonových prostor. Nezřídka se také používají pro oddělení prostoru v domácnostech, například v místech, kde není možné umístit klasické dveře. Dále můžete Vertikální žaluzie použít do šikmých výklenků a půdních prostor.

Vertikální žaluzie pro Vás vyrobíme až do výšky 300 cm a šířky také 300 cm.

Profil pro Vertikální žaluzie je vyroben z hliníku, je tedy pevný a lehký. Nabízíme ho v bílé barvě a je kompletně připravený pro montáž.

Představení Vertikálních žaluzíí

Říká se, že video vydá za tisíce slov a obrázků, a proto jsme pro Vás připravili video, ve kterém Vám naše látkové Vertikální žaluzie kompletně představíme tak, že z Vás budou skoro experti. :-)

Mohlo by Vás zajímat

Jak nakupovat Vertikální žaluzie

Připravili jsme pro Vás jednoduchý návod Jak nakupovat, přečtení stránky netrvá ani 3 minuty. Podívejte se, jak jednoduše rolety změřit, vybrat látku a barvu, která se Vám bude líbit, pak vše správně pochopit a namontovat

Zjistěte více

Orientace při online nákupu může být často obtížná a zmatená. Proto jsme pro Vás připravili jednoduchý návod Jak u nás nakupovat. Na našem e‑shopu se neztratíte a nakupování pro Vás bude hračka.

1 Máte vše připraveno?

a počet oken

b zaměření výšky a šířky

c typ kazety

d typ uchycení

2 Vyberte si látku.

a zvolte si barvu či dekor látky

b můžete použít filtr

3 Vyberte si typ kazety.

4 Vyberte si barvu kazety.

5 Vyberte si systém upevnění.

6 Zadejte rozměry a správně roletu změřte.

7 Objednejte.

8 Potřebujete nějaké doplňky?


1 Vyberte
2 Zaměřte
3 Objednejte
4 Instalujte

Mohlo by Vás zajímat

Typy ovládání Vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie nabízí celkem 4 typy ovládání. Přečtěte si, jaké jsou mezi nimi rozdíly, a vyberte si, které se Vám bude nejvíce líbit

Zjistěte více

Vertikální žaluzie si můžete vybrat ve čtyřech základních typech ovládání. Vše si můžete nastudovat právě zde:

Zatahování směrem k ovládání

 • Zatahování lamel je nasměrováno směrem k ovládacímu mechanismu, dokud úplně nezakryjí okno. Při úplném roztažení budou všechny lamely naproti řetízku.

Zatahování směrem od ovládání

 • Zatahování lamel je nasměrováno směrem od ovládacího mechanismu, dokud úplně nezakryjí okno. Při úplném roztažení budou všechny lamely u řetízku.

Zatahování směrem od krajů ke středu

 • Zatahování lamel je směřováno od vnějších stran ke středu. Podobně jako opona. Při úplném roztažení bude polovina lamel na pravé straně a polovina na levé straně.
 • Tento typ montáže umožňuje, aby byl ovládací mechanismus na levé nebo pravé straně žaluzií.

 • Na každé straně musí být stejný počet lamel.

Zatahování směrem od středu ke krajům

 • Zatahování lamel je směřováno od středu kolejnice směrem ke krajům. Při úplném roztažení budou lamely uprostřed.
 • Tento typ montáže umožňuje, aby byl ovládací mechanismus na levé nebo pravé straně žaluzií.
 • Na každé straně musí být stejný počet lamel.

Jak dlouhý bude řetízek? 

Ovládací mechanismus bude vždy dodán od nás, tak aby bylo dodržena maximální možná bezpečnost pro děti. Dbejte na to, aby na ovládání děti nedosáhly.

((Výška + Šířka) * 2) - 30 = Y
Y - (2 x Šířka) + 30 = X

Y - Celková délka provázku
X - Celková délka řetízku
X / 2 = Délka řetízku

Proč si dělat život složitý

Připravili jsme pro Vás jednoduchou tabulku pro perfektní orientaci v jednotlivých typech kazet společně s možnostmi jejich uchycení.

  Vertikální žaluzie 89 Vertikální žaluzie 127
Vrtání do stropu místnosti i i
Vrtání do zdi i i
Vrtání do stropu výklenku i i
Vodicí silon i i
Lamely v šířce 89 mm i i
Lamely v šířce 127 mm i i
Minimální šířka 30 cm 30 cm
Maximální šířka 300 cm 300 cm
Minimální výška 100 cm 100 cm
Maximální výška 300 cm 300 cm
Barva mechanismu bílá bílá
Materiál mechanismu hliník hliník

Mohlo by Vás zajímat

Typy lamel pro Vertikální žaluzie

Nabízíme různé typy prémiových látek a velké množství barevných tónu látek pro Vertikální žaluzie. Rozdíly mezi jednotlivými lamelami jsou především v typu látky, její gramáži a také v šířce jednotlivých lamel. Zjistěte vše o lamelách Vertikálních žaluzií

Zjistěte více

Můžete si vybrat z více než 70 látek ve 3 kazetách. Řiďte se tím, jak velkou intenzitu světla v místnosti potřebujete. Do ložnice jsou vhodné látky zcela zatemňující a do kuchyně naopak takové, které propustí více světla. Maximum zastínění dosáhnete tmavším odstínem látky rolety a vyšší gramáží látky. Největší míry zastínění dosáhnete jedině, pokud si vyberete rolety s označením Plné zatemnění nebo Blackout v tmavých barvách.

Vertikální žaluzie 127 obecně více zatemní, jelikož mají méně průsvitů kolem lamel.

Vertikální žaluzie 89 doporučujeme volit při úzkých šířkách.

Látka STANDARD Barevná LE

Látka je silná, pevná a neprůhledná. Tmavé odstíny nepropouští sluneční světlo, ale látka není zcela zatemňující. Světlé odstíny propouští světlo částečně.

Tento typ lamely mají žaluzie LE 119, LE 120, LE 121, LE 122, LE 123, LE 124, LE 125, LE 126, LE 127, LE 128, LE 129, LE 130, LE 131, LE 132, LE 133, LE 134, LE 135, LE 136, LE 101, LE 102, LE 103, LE 104, LE 105, LE 106, LE 107, LE 108, LE 109, LE 110, LE 111, LE 112, LE 113, LE 114, LE 115, LE 116, LE 117, LE 118, LE 137, LE 138, LE 139LE 140, LE 141, LE 142, LE 143, LE 144, LE 145, LE 146, LE 147, LE 148, LE 149, LE 150, LE 151, LE 152, LE 153, LE 154.

Specifikace látky

 • Materiál - 100 % polyester
 • Gramáž - 175 g/m2
 • Tloušťka - 0,32 mm
 • Šířka lamely - 89 mm / 127 mm

Látka PREMIUM Zatemňující VK

Tato látka je velmi silná, pevná a zcela neprůhledná. Na zadní straně je potažena hladkou zatemňující vrstvou, a proto nepropustí žádné sluneční světlo.

Tento typ lamely mají žaluzie VK 001, VK 002, VK 003, VK 004, VK 005, VK 006.

Specifikace látky

 • Materiál - 100 % polyester
 • Gramáž - 315 g/m2
 • Tloušťka - 0,32 mm
 • Šířka lamely - 127 mm

Látka BASIC - Průsvitná - VS

Látka je silná a pevná. Je neprůhledná, takže siluety nejsou rozpoznatelné, ale sluneční světlo částečně propouští. Je velmi podobná látkám STANDARD Barevná LE, má však o něco nižší gramáž. Není zatemňující. Látka má žíhaný vzhled, ale je jednobarevná.

Tento typ lamely mají žaluzie VS 841, VS 842, VS 843, VS 844.

Specifikace látky

 • Materiál - 80 % polyester, 20 % plátno
 • Gramáž - 165 g/m2
 • Tloušťka - 0,38 mm
 • Šířka lamely - 89 mm / 127 mm

Látka STANDARD Přírodní VP

Látka je silná a pevná. Je vyrobena z plátna a polyesteru. Je neprůhledná, takže siluety nejsou rozpoznatelné, ale sluneční světlo částečně propouští. Není zcela zatemňující. Látka má přírodní vzhled.

Tento typ lamely mají žaluzie VP 404, VP 410, VP 228, VP 415, VP 450, VP 132, VP 636, VP 114, VP 120, VP 444, VP 735.

Specifikace látky

 • Materiál - 80 % polyester, 20 % plátno
 • Gramáž - 525 g/m2
 • Tloušťka - 0,38 mm
 • Šířka lamely - 89 mm / 127 mm

Mohlo by Vás zajímat

Jak změřit Vertikální žaluzie

Před nákupem žaluzií je potřeba změřit, jakou velikost budete potřebovat. Nebojte, není to žádná věda. s námi to zvládnete raz dva. Vyberte typ ovládání, uchycení a vše zvládnete. Zjistěte více o tom, jak změřit Vertikální žaluzie

Zjistěte více

Před nákupem žaluzie je potřeba změřit, jakou velikost budete potřebovat. Nebojte, není to žádná věda. Níže si můžete přečíst návod, jak zaměřit žaluzie pro různé typy montáže. Zadáváte nám vždy výslednou šířku celého profilu a výšku lamel včetně profilu. Pokud máte jiný rozměr nebo potřebujete poradit, nabízíme individuální řešení, klidně nás kontaktujte, rádi Vám pomůžeme.

„Při každé objednávce volají naši specialisté a ještě jednou s Vámi kontrolují rozměry, barvu a stranu mechanismu a jeho upevnění. Dokážou s Vámi vše vyladit do 100 % stavu, záleží nám na Vaší spokojenosti.“

Vrtání do stropu místnosti Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Výška žaluzií = výsledná výška žaluzií

Výšku zadejte od stropu až k podlaze nebo parapetu.
Pokud budou žaluzie až k podlaze, odečtěte 2‑5 cm. Žaluzie by neměly ležet na zemi.
Pokud budou žaluzie k parapetu, stačí odečíst 1 cm.
Výšku žaluzií můžete zadávat až do 300 cm.

Šířka žaluzie = šířka výklenku + 20 cm

Změřte šířku s přesahem přes výklenek. Tuto šířku pak zadejte v detailu produktu při objednávce, a to v rozsahu od 30 cm do 300 cm. Látka musí mít přesah přes výklenek.
Přesah vertikální žaluzie je zpravidla 10 cm na každou stranu.

Rozměr na míru

Všechny žaluzie pro Vás dodáváme na míru. Pokud Vám nevyhovuje uvedený rozsah, zadejte v objednávce nejbližší rozměr. Do poznámky v objednávce nám napište, jaký potřebujete skutečný rozměr.

Pokud budou žaluzie až k podlaze, odečtěte 2‑5 cm. Žaluzie by neměly ležet na zemi.

Pokud budou žaluzie k parapetu, stačí odečíst od výšky 1 cm.

Přesah u šířky je zpravidla 10 cm na každou stranu.

Vrtání do zdi Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Výška žaluzií = výsledná výška žaluzií

Výšku volte od místa, kde budou žaluzie nainstalovány, a to až po parapet nebo podlahu. Tuto výšku nám poté zadejte v detailu produktu při objednávce, a to v rozsahu od 30 cm do 300 cm.
Pokud budou žaluzie až k podlaze, odečtěte 2‑5 cm. Žaluzie by neměly ležet na zemi.
Pokud budou žaluzie k parapetu, stačí odečíst 1 cm.

Šířka žaluzie = šířka výklenku + 20 cm

Změřte šířku s přesahem přes výklenek. Přesah vertikální žaluzie je zpravidla 10 cm na každou stranu. Tuto šířku pak zadejte v detailu produktu při objednávce, a to v rozsahu od 30 cm do 300 cm. Látka musí mít přesah přes výklenek.

Rozměr na míru

Všechny žaluzie pro Vás dodáváme na míru. Pokud Vám nevyhovuje uvedený rozsah, zadejte v objednávce nejbližší rozměr. Do poznámky v objednávce nám napište, jaký potřebujete skutečný rozměr.

Pokud budou žaluzie až k podlaze, odečtěte 2‑5 cm. Žaluzie by neměly ležet na zemi.

Pokud budou žaluzie k parapetu, stačí odečíst od výšky 1 cm.

Výslednou korekci výšky vždy vyřešíte až při montáži.

Přesah u šířky je zpravidla 10 cm na každou stranu.

Při montáži si můžete upravit, jak daleko budou žaluzie od stěny, tolerance je zde 5 cm.

Vrtání do stropu výklenku Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Výška žaluzie = výška celého výklenku - 1 cm

Výšku zadejte od stropu až k podlaze nebo parapetu.
Pokud budou žaluzie až k podlaze, odečtěte 2‑5 cm. Žaluzie by neměly ležet na zemi.
Pokud budou žaluzie k parapetu, stačí odečíst 1 cm.
Výšku žaluzií můžete zadávat až do 300 cm.

Šířka žaluzie = šířka celého výklenku - 0,5 cm

Změřte celý výklenek a to minimálně ve třech místech. Od nejmenšího rozměru odečtěte minimálně 0,5 cm.
Tento rozměr nám zadejte v detailu produktu při objednávce a to v rozsahu 30 cm - 300 cm.
Pro pohodlnější ovládání můžete odečíst i více než 0,5 cm.

Rozměr na míru

Všechny žaluzie pro Vás dodáváme na míru. Pokud Vám nevyhovuje uvedený rozsah, zadejte v objednávce nejbližší rozměr. Do poznámky v objednávce nám napište, jaký potřebujete skutečný rozměr.

Výklenek změřte na více místech a 0,5 cm odečtěte od nejnižšího zaměřeného rozměru.

Mohlo by Vás zajímat

Montáž Vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie mají několik variant provedení montáže. Můžete je připevnit vrtáním do stropu místnosti, do stěny nebo do stropu výklenku. Zjistěte více o tom, jak namontovat Vertikánlí žaluzie

Zjistěte více

Snadnější už to být opravdu nemůže. Naše žaluzie jsou už složené, díky tomu je zvládnete nainstalovat během pár okamžiků. Žaluzie je možné montovat několika způsoby, a to s vrtáním do stropu místnosti, do zdi nebo do stropu výklenku. Pro snadnou a rychlou montáž jsme pro Vás připravili ilustrované i video návody rozdělené podle typu montáže. Uvidíte, že budete hotovi během pár chvil.

Vrtání do stropu místnosti Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Vertikální žaluzie jsou navrtány ve stropu místnosti. Velká výhoda je, že si při montáži můžete zvolit, v jaké vzdálenosti od zdi je umístíte. Jedná se o nejčastější způsob montáže Vertikálních žaluzií.

1
2
3
4
5
6

Vrtání do zdi Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Vertikální žaluzie je možné vrtat do zdi místnosti. v tomto případě volte přesah přes výklenek tak, aby došlo k dokonalému zatemnění. Přesah doporučujeme 10 cm na každou stranu. Tuto možnost doporučujeme, pokud máte vysoké stropy.

1
2
3
4
5
6
7

Vrtání do stropu výklenku Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Vertikální žaluzie je možné vrtat do stropu výklenku. Pokud chcete ušetřit místo v místnosti, je možné žaluzie schovat do výklenku. Žaluzie při tomto způsobu montáže mohou narážet do kliky a mohou znesnadňovat otevírání oken.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zajímat

Údržba a čištění Vertikálních žaluzií

Žaluzie jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. Čištění našich Vertikálních žaluzií je velmi jednoduché a časově nenáročné. Zjistěte více o tom, jak na údržbu Vertikálních žaluzií

Zjistěte více

Vertikální žaluzie jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. u Vertikálních žaluzií ale nemusíte mít z čištění vůbec strach. Jejich údržba je velmi snadná a časově nenáročná. Lamely Vertikálních žaluzií je možné velmi snadno sundat, ale pro údržbu a čištění to není vždy nutné. Inspirujte se našimi radami pro údržbu a čištění.

POZOR: Látky s napařovanou hliníkovou vrstvou se nesmí čistit vodou – vrstva by se tím poškodila. Jedná se o látky typu PREMIUM - VK.

Čištění lamel

Při čištění není nutné žaluzie celé odinstalovat. Ušetříte si tak práci s demontáží a montáží. Pokud vertikální žaluzie vyžadují hloubkové čištění, můžete sundat pouze lamely a ty čistit samostatně. 

Začněte s prachem

Vertikální žaluzie FOA mají antistatickou úpravu. Ta však nevydrží věčně. Výhodou oproti klasickým alu žaluziím je, že se vertikální žaluzie neustále oklepávají a prach na nich prakticky nezůstává. Pokud se tak přeci jen stane, stačí použít obyčejnou prachovku nebo vysavač na nejnižší možný výkon.

Suchý i vlhký hadřík

Pokud je to možné, žaluzie čistěte pouze suchým hadříkem. Při větším znečištění můžete použít i hadřík navlhčený, ale nechte pak lamely dobře proschnout.

Jemný čisticí prostředek

Je-li lamela příliš znečištěná, můžete použít i jemný čisticí prostředek. Nejprve však vyzkoušejte reakci látky na skrytém místě. Pokud po uschnutí neuvidíte změny na látce, můžete začít s čištěním i jinde.

Nepoužívejte kartáč

Na čištění Vertikálních žaluzií nepoužívejte kartáče, písek ani jiné drsné předměty. Povrch žaluzie by se mohl poškodit.


Vlastnosti látek

Látky jsou z části tvořeny přírodními vlákny, jako je bavlna a len. Možné nepravidelnosti a nerovnosti jsou způsobené charakteristikou dané tkaniny.

Tvarová stabilita

Všechny látky se předem upravují, takzvaně se nechávají srazit. Při působení vlhkosti a teploty se mohou vlákna natáhnout, mohou se vytvořit záhyby, nebo v látce mohou vznikat nepravidelnosti.

Všechny látky a jejich materiály prochází přísným testováním do vhodnosti pro použití a odpovídají těm nejvyšším nárokům na jejich kvalitu.

Barvostálost

Všechny látky jsou testovány, s výjimkou některých přírodních látek. Barvy látek se mohou účinkem světla měnit.

Mezi různými výrobními šaržemi mohou existovat rozdíly v barvě. Při objednání více rolet se snažíme o to, aby látka pocházela z jedné šarže.

Varování

Výrobce neručí za nesprávné ovládání nebo chybnou montáž.

Výrobce nezaručuje výsledky čištění.

Výrobce si vyhrazuje právo výrobky měnit a zlepšovat.

Vždy dodržujte pokyny výrobce k čištění.

U syntetických látek dochází ke sražení o 1 až 2 %, u látek s podílem přírodních látek maximálně o 3 %.

Mohlo by Vás zajímat

Rady a tipy k Vertikálním žaluziím

Sepsali jsme pro Vás důležité rady a tipy, které byste měli znát před nákupem Vertikálních žaluzií. Zkušenosti nejen z výroby, ale i od tisíců našich zákazníků, si můžete přečíst zde

Zjistěte více

Níže jsme pro Vás připravili přehled rad a tipů k Vertikálním žaluziím, který by se Vám mohl hodit.

Jak změřit

 • Pokud žaluzie bude vrtat do zdi místnosti nebo do stropu, vždy volte přesah přes výklenek.
 • Na šířku zaměřujte celý horní profil, nikoli látku.
 • Při měření si ujasněte, jaký typ ovládání Vám bude nejlépe vyhovovat.
 • Typ ovládání není možné změnit.
 • Nejčastější typ ovládání je Stahování směrem k ovládání.
 • Při vrtání do stropu výklenku nám zadejte rozměr o 0,5 cm menší.
 • Pokud budete vrtat do stěny, výšku si můžete korigovat až při montáži.
 • Žaluzie by se neměly přímo dotýkat podlahy ani parapetu.
 • Při zaměření se ujistěte, že žaluzie nebudou bránit otevírání okna.
 • Pro lepší zatemnění volte Vertikální žaluzie 127.
 • Do menších prostor volte Vertikální žaluzie 89.

Montáž

 • Montáž Vertikálních žaluzií je jednoduchá, není potřeba se jí bát.
 • Při montáži si dávejte pozor na to, aby byly vždy vodorovně ke stěně.
 • Vzdálenost od zdi je možné ovlivnit i při samotné montáži.
 • U Vrtání do zdi můžete vzdálenost od zdi ovlivnit o 5 cm.

Další tipy a rady

 • Do užších otvorů nebo pro vrtání do stropu výklenku volte raději lamely v šířce 89 mm.
 • Obecně nemá šířka lamely vliv na funkčnost, jde jen o to, co se Vám více líbí.
 • Žaluzie ovládejte vždy opatrně.
 • Mezi lamelami může prosvítat světlo.
 • Látky z řady Vertikální žaluzie Barevné, jsou stejné jako u Látkových rolet a Rolet do střešních oken. Můžete si tak sladit byt do stejného dekoru.
 • Při používání dbejte na to, aby žaluzie nebyly v dosahu malých dětí a domácích mazlíčků.

Mohlo by Vás zajímat