Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Vše o Vertikálních žaluziích

Vertikální žaluzie od FOA nabízí širokou škálu látkových a zatemňujících lamel a jsou nadčasovým stínicím prvkem. Dříve se používaly především pro kancelářské prostory, ale našly si své místo i v domácnostech. A to především pro jejich praktičnost. Pokud potřebujete zastínit větší prostory, jsou pro Vás Vertikální žaluzie ta pravá volba. Pomohou chránit Váš domov před nežádoucími pohledy zvenčí a poskytnou Vám pocit soukromí. Navíc dokáží místnost podle Vašich potřeb zatemnit či prosvětlit, a to pouhým otočením řetízku. Přečtěte si vše o tom, jak Vertikální žaluzie fungují, jak je změřit, namontovat nebo udržovat.

Vertikální žaluzie nabízíme ve dvou různých šířkách lamel. U Vertikálních žaluzií 89 je šířka lamel 89 mm a u Vertikální žaluzie 127 je šířka lamel 127 mm.

Jak fungují Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie jsou velmi praktickým doplňkem do každé místnosti. Plní především praktickou funkci při zatemnění větších prostor. Můžete díky nim regulovat světlo podle Vašich potřeb. Zjistěte vše o tom, jak fungují Vertikální žaluzie

Zjistěte více

Vertikální žaluzie už dávno nejsou jen doménou kancelářských prostor. Pro svou jednoduchost a praktičnost se hodí do všech možných typů interiéru. Jsou nadčasovým a žádaným stínícím prvkem. Nejčastěji se používají k zastínění většího výklenku nebo balkonových prostor. Nezřídka se také používají pro oddělení prostoru v domácnostech, například v místech, kde není možné umístit klasické dveře. Dále můžete Vertikální žaluzie použít do šikmých výklenků a půdních prostor.

Vertikální žaluzie pro Vás vyrobíme až do výšky 300 cm a šířky také 300 cm.

Profil pro Vertikální žaluzie je vyroben z hliníku, je tedy pevný a lehký. Nabízíme ho v bílé barvě a je kompletně připravený pro montáž.

Představení Vertikálních žaluzíí

Říká se, že video vydá za tisíce slov a obrázků, a proto jsme pro Vás připravili video, ve kterém Vám naše látkové Vertikální žaluzie kompletně představíme tak, že z Vás budou skoro experti. :-)

Mohlo by Vás zajímat

Jak nakupovat Vertikální žaluzie

Připravili jsme pro Vás jednoduchý návod Jak nakupovat, přečtení stránky netrvá ani 3 minuty. Podívejte se, jak jednoduše rolety změřit, vybrat látku a barvu, která se Vám bude líbit, pak vše správně pochopit a namontovat

Zjistěte více

Orientace při online nákupu může být často obtížná a zmatená. Proto jsme pro Vás připravili jednoduchý návod Jak u nás nakupovat. Na našem e-shopu neztratíte a nakupování bude hračka.

1 Máte vše připraveno?

a počet oken

b zaměření výšky a šířky

c typ kazety

d typ uchycení

2 Vyberte si látku.

a trošku představení látek

b můžete použít filtr

3 Vyberte si typ kazety.

4 Vyberte si barvu kazety.

5 Vyberte si systém upevnění.

6 Zadejte rozměry a správně roletu změřte.

7 Objednejte.

8 Potřebujete nějaké doplňky?


1 Vyberte
2 Zaměřte
3 Objednejte
4 Instalujte

Mohlo by Vás zajímat

Typy ovládání Vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie nabízí celkem 4 typy ovládání. Přečtěte si, jaké jsou mezi nimi rozdíly, a vyberte si, které se Vám bude nejvíce líbit

Zjistěte více

Vertikální žaluzie si můžete vybrat ve čtyřech základních typech ovládání. Vše si můžete nastudovat právě zde:

Stahování směrem k ovládání

 • Pohyb lamel je nasměrován směrem k ovládacímu mechanismu, dokud úplně nezakryjí okno.

Stahování směrem od ovládání

 • Pohyb lamel je nasměrován směrem od ovládacího mechanismu, dokud úplně nezakryjí okno.

Stahování směrem od krajů ke středu

 • Pohyb lamel je směrován od vnějších stran kolejnice k jejímu středu. Tento typ montáže umožňuje, aby byl ovládací mechanismus na levé nebo pravé straně žaluzií.
 • Na každé straně musí být stejný počet lamel.

Stahování směrem od středu ke krajům

 • Pohyb lamel je směrován od středu kolejnice směrem k jejím vnějším stranám, podobně jako opona. Tento typ montáže umožňuje, aby byl ovládací mechanismus na levé nebo pravé straně žaluzií.
 • Na každé straně musí být stejný počet lamel.

Jak dlouhý bude řetízek? 

Ovládací mechanismus bude vždy dodán od nás, tak aby bylo dodržena maximální možná bezpečnost pro děti. Dbejte na to, aby na ovládání děti nedosáhly. 

((Výška + Šířka) * 2) - 30 = Y
Y - (2 x Šířka) + 30 = X

Y - Celková délka provázku
X - Celková délka řetízku
X / 2 = Délka řetízku

Proč si dělat život složitý

Připravili jsme pro Vás jednoduchou tabulku pro perfektní orientaci v jednotlivých typech kazet společně s možnostmi jejich uchycení.

  Vertikální žaluzie 89 Vertikální žaluzie 127
Vrtání do stropu místnosti i i
Vrtání do zdi i i
Vrtání do stropu výklenku i i
Vodicí silon i i
Lamely v šířce 89 mm i i
Lamely v šířce 127 mm i i
Minimální šířka 30 cm 30 cm
Maximální šířka 300 cm 300 cm
Minimální výška 100 cm 100 cm
Maximální výška 300 cm 300 cm
Barva mechanismu bílá bílá
Materiál mechanismu hliník hliník

Mohlo by Vás zajímat

Typy lamel pro Vertikální žaluzie

Nabízíme různé typy prémiových látek a velké množství barevných tónu látek pro Vertikální žaluzie. Rozdíly mezi jednotlivými lamelami jsou především v typu látky, její gramáži a také v šířce jednotlivých lamel. Zjistěte vše o lamelách Vertikálních žaluzií

Zjistěte více

Můžete si vybrat z více než 70 látek ve 3 kazetách. Řiďte se tím, jak velkou intenzitu světla v místnosti potřebujete. Do ložnice jsou vhodné látky zcela zatemňující a do kuchyně naopak takové, které propustí více světla. Maximum zastínění dosáhnete tmavším odstínem látky rolety a vyšší gramáží látky. Největší míry zastínění dosáhnete jedině, pokud si vyberete rolety s označením Plné zatemnění nebo Blackout v tmavých barvách.

Vertikální žaluzie 127 obecně více zatemní, jelikož mají méně průsvitů kolem lamel.

Vertikální žaluzie 89 doporučujeme volit při úzkých šířkách.

Látka STANDARD Barevná LE

Látka je silná, pevná a neprůhledná. Tmavé odstíny nepropouští sluneční světlo, ale látka není zcela zatemňující. Světlé odstíny propouští světlo částečně.

Tento typ lamely mají žaluzie LE 119, LE 120, LE 121, LE 122, LE 123, LE 124, LE 125, LE 126, LE 127, LE 128, LE 129, LE 130, LE 131, LE 132, LE 133, LE 134, LE 135, LE 136, LE 101, LE 102, LE 103, LE 104, LE 105, LE 106, LE 107, LE 108, LE 109, LE 110, LE 111, LE 112, LE 113, LE 114, LE 115, LE 116, LE 117, LE 118, LE 137, LE 138, LE 140, LE 141, LE 142, LE 143, LE 144, LE 145, LE 146, LE 147, LE 148, LE 149, LE 150, LE 151, LE 152, LE 153, LE 154, LE 159.

Specifikace látky

 • Materiál - 100% polyester
 • Gramáž - 175 g/m2
 • Tloušťka - 0,32 mm
 • Šířka lamely - 89 mm / 127 mm

Látka PREMIUM Zatemňující VK

Tato látka je velmi silná, pevná a zcela neprůhledná. Na zadní straně je potažena hladkou zatemňující vrstvou, a proto nepropustí žádné sluneční světlo.

Tento typ lamely mají žaluzie VK 001, VK 002, VK 003, VK 004, VK 005, VK 006.

Specifikace látky

 • Materiál - 100% polyester
 • Gramáž - 315 g/m2
 • Tloušťka - 0,32 mm
 • Šířka lamely - 127 mm

Látka BASIC - Průsvitná - VS

Látka je silná a pevná. Je neprůhledná, takže siluety nejsou rozpoznatelné, ale sluneční světlo částečně propouští. Je velmi podobná látkám STANDARD Barevná LE, má však o něco nižší gramáž. Není zatemňující. Látka má žíhaný vzhled, ale je jednobarevná.

Tento typ lamely mají žaluzie VS 841, VS 842, VS 843, VS 844.

Specifikace látky

 • Materiál - 80 % polyester, 20% plátno
 • Gramáž - 165 g/m2
 • Tloušťka - 0,38 mm
 • Šířka lamely - 89 mm / 127 mm

Látka STANDARD Přírodní VP

Látka je silná a pevná. Je vyrobena z plátna a polyesteru. Je neprůhledná, takže siluety nejsou rozpoznatelné, ale sluneční světlo částečně propouští. Není zcela zatemňující. Látka má přírodní vzhled.

Tento typ lamely mají žaluzie VP 404, VP 410, VP 228, VP 415, VP 450, VP 132, VP 636, VP 114, VP 120, VP 444, VP 735.

Specifikace látky

 • Materiál - 80 % polyester, 20% plátno
 • Gramáž - 525 g/m2
 • Tloušťka - 0,38 mm
 • Šířka lamely - 89 mm / 127 mm

Mohlo by Vás zajímat

Jak změřit Vertikální žaluzie

Před nákupem žaluzií je potřeba změřit, jakou velikost budete potřebovat. Nebojte, není to žádná věda. S námi to zvládnete raz dva. Vyberte typ ovládání, uchycení a vše zvládnete. Zjistěte více o tom, jak změřit Vertikální žaluzie

Zjistěte více

Před nákupem žaluzie je potřeba změřit, jakou velikost budete potřebovat. Nebojte, není to žádná věda. Níže si můžete přečíst návod, jak zaměřit žaluzie pro různé typy montáže. Zadáváte nám vždy výslednou šířku celého profilu a výšku lamel včetně profilu. Pokud máte jiný rozměr nebo potřebujete poradit, nabízíme individuální řešení, klidně nás kontaktujte, rádi Vám pomůžeme.

„Při každé objednávce volají naši specialisté a ještě jednou s Vámi kontrolují rozměry, barvu a stranu mechanismu a jeho upevnění. Dokážou s Vámi vše vyladit do 100% stavu, záleží nám na Vaší spokojenosti.“

Vrtání do stropu místnosti Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Výška žaluzií = výsledná výška žaluzií

Výšku zadejte od stropu až k podlaze nebo parapetu.
Pokud budou žaluzie až k podlaze, odečtěte 2-5 cm. Žaluzie by neměly ležet na zemi.
Pokud budou žaluzie k parapetu, stačí odečíst 1 cm.
Výšku žaluzií můžete zadávat až do 300 cm.

Šířka žaluzie = šířka výklenku + 20 cm

Změřte šířku s přesahem přes výklenek. Tuto šířku pak zadejte v detailu produktu při objednávce, a to v rozsahu od 30 cm do 300 cm. Látka musí mít přesah přes výklenek.
Přesah vertikální žaluzie je zpravidla 10 cm na každou stranu.

Rozměr na míru

Všechny žaluzie pro Vás dodáváme na míru. Pokud Vám nevyhovuje uvedený rozsah, zadejte v objednávce nejbližší rozměr. Do poznámky v objednávce, nám napište, jaký potřebujete skutečný rozměr.

Pokud budou žaluzie až k podlaze, odečtěte 2-5 cm. Žaluzie by neměly ležet na zemi.

Pokud budou žaluzie k parapetu, stačí odečíst od výšky 1 cm.

Přesah u šířky je zpravidla 10 cm na každou stranu.

Vrtání do zdi Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Výška žaluzií = výsledná výška žaluzií

Výšku volte od místa, kde budou žaluzie nainstalovány, a to až po parapet nebo podlahu. Tuto výšku nám poté zadejte v detailu produktu při objednávce, a to v rozsahu od 30 cm do 300 cm.
Pokud budou žaluzie až k podlaze, odečtěte 2-5 cm. Žaluzie by neměly ležet na zemi.
Pokud budou žaluzie k parapetu, stačí odečíst 1 cm.

Šířka žaluzie = šířka výklenku + 20 cm

Změřte šířku s přesahem přes výklenek. Tuto šířku pak zadejte v detailu produktu při objednávce, a to v rozsahu od 30 cm do 300 cm. Látka musí mít přesah přes výklenek.
Přesah vertikální žaluzie je zpravidla 10 cm na každou stranu.

Rozměr na míru

Všechny žaluzie pro Vás dodáváme na míru. Pokud Vám nevyhovuje uvedený rozsah, zadejte v objednávce nejbližší rozměr. Do poznámky v objednávce, nám napište, jaký potřebujete skutečný rozměr.

Pokud budou žaluzie až k podlaze, odečtěte 2-5 cm. Žaluzie by neměly ležet na zemi.

Pokud budou žaluzie k parapetu, stačí odečíst od výšky 1 cm.

Výslednou korekci výšky vždy vyřešíte až při montáži.

Přesah u šířky je zpravidla 10 cm na každou stranu.

Při montáži si můžete upravit jak daleko budou žaluzie od stěny, tolerance je zde 5 cm.

Vrtání do stropu výklenku Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Výška žaluzie = výška celého výklenku - 1 cm

Výšku zadejte od stropu až k podlaze nebo parapetu.
Pokud budou žaluzie až k podlaze, odečtěte 2-5 cm. Žaluzie by neměly ležet na zemi.
Pokud budou žaluzie k parapetu, stačí odečíst 1 cm.
Výšku žaluzií můžete zadávat až do 300 cm.

Šířka žaluzie = šířka celého výklenku 0,5 cm

Změřte celý výklenek a to minimálně ve třech místech. Od nejmenšího rozměru odečtěte minimálně 0,5 cm.
Tento rozměr nám zadejte v detailu produktu při objednávce a to v rozsahu 30 cm - 300 cm.
Pro pohodlnější ovládání můžete odečíst i více než 0,5 cm.

Rozměr na míru

Všechny žaluzie pro Vás dodáváme na míru. Pokud Vám nevyhovuje uvedený rozsah, zadejte v objednávce nejbližší rozměr. Do poznámky v objednávce, nám napište, jaký potřebujete skutečný rozměr.

Výklenek změřte na více místech a 0,5 cm odečtěte od nejnižšího zaměřeného rozměru.

Mohlo by Vás zajímat

Montáž Vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie mají několik variant provedení montáže. Můžete je připevnit vrtáním do stropu místnosti, do stěny nebo do stropu výklenku. Zjistěte více o tom, jak namontovat Vertikánlí žaluzie

Zjistěte více

Snadnější už to být opravdu nemůže. Naše žaluzie jsou už složené, díky tomu je zvládnete nainstalovat během pár okamžiků. Žaluzie je možné montovat několika způsoby, a to s vrtáním do stropu místnosti, do zdi nebo do stropu výklenku. Pro snadnou a rychlou montáž jsme pro Vás připravili ilustrované i video návody rozdělené podle typu montáže. Uvidíte, že budete hotovi během pár chvil.

Vrtání do stropu místnosti Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Vertikální žaluzie jsou navrtány ve stropu místnosti. Velká výhoda je, že si při montáži můžete zvolit, v jaké vzdálenosti od zdi je umístíte. Jedná se o nejčastější způsob montáže Vertikálních žaluzií.

1
2
3
4
5
6

Vrtání do zdi Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Vertikální žaluzie je možné vrtat do zdi místnosti. V tomto případě volte přesah přes výklenek tak, aby došlo k dokonalému zatemnění. Přesah doporučujeme 10 cm na každou stranu. Tuto možnost doporučujeme, pokud máte vysoké stropy.

1
2
3
4
5
6
7

Vrtání do stropu výklenku Vertikální žaluzie 89 a Vertikální žaluzie 127

Vertikální žaluzie je možné vrtat do stropu výklenku. Pokud chcete ušetřit místo v místnosti, je možné žaluzie schovat do výklenku. Žaluzie při tomto způsobu montáže mohou narážet do kliky a mohou znesnadňovat otevírání oken.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zajímat

Údržba a čištění Vertikálních žaluzií

Žaluzie jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. Čištění našich Vertikálních žaluzií je velmi jednoduché a časově nenáročné. Zjistěte více o tom, jak na údržbu Vertikálních žaluzií

Zjistěte více

Vertikální žaluzie jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. U Vertikálních žaluzií ale nemusíte mít z čištění vůbec strach. Jejich údržba je velmi snadná a časově nenáročná. Lamely Vertikálních žaluzií je možné velmi snadno sundat, ale pro údržbu a čištění to není vždy nutné. Inspirujte se našimi radami pro údržbu a čištění.

POZOR: Látky s napařovanou hliníkovou vrstvou se nesmí čistit vodou – vrstva by se tím poškodila. Jedná se o látky typu PREMIUM - Kamerun.

Čištění lamel

Při čištění není nutné roletu z okna sundávat. Ušetříte si tak práci s demontáží a montáží. Pokud však vyžaduje hloubkové čištění, můžete roletu bez obav sundat, ale nejlépe se Vám bude čistit ve svislé poloze na okně.

Začněte s prachem

Vertikální žaluzie FOA mají antistatickou úpravu. Ta však nevydrží věčně. Výhodou oproti klasickým žaluziím je, že se rolety neustále oklepávají a prach na nich prakticky nezůstává. Pokud se tak přeci jen stane, stačí použít obyčejnou prachovku nebo vysavač na nejnižší možný výkon.

Suchý i vlhký hadřík

Pokud je to možné, rolety čistěte pouze suchým hadříkem. Při větším znečištění můžete použít i hadřík navlhčený, ale nechte pak roletu dobře proschnout, než ji zarolujete.

Jemný čisticí prostředek

Je-li roleta příliš znečištěná, můžete použít i jemný čisticí prostředek. Nejprve však vyzkoušejte reakci látky na skrytém místě. Pokud po uschnutí neuvidíte změny na látce, můžete začít s čištěním i jinde.

Nepoužívejte kartáč

Na čištění Rolet Den a noc nepoužívejte kartáče, písek ani jiné drsné předměty. Povrch rolety by se mohl poškodit.


Bezpečnost dětí

Děti jsou neposedné a často si hrají, s čím nemají. Jejich bezpečnost je pro nás na prvním místě a je důležité je chránit před potenciálním nebezpečím. Podívejte se, co je potřeba dodržovat a jaké normy splňujeme, aby bylo Vaše dítě v bezpečí.

Dodržujeme normu ČSN EN 13120, která upravuje zajištění bezpečnosti dětí, aby nehrozilo uškrcení v nebezpečných smyčkách řetízků. Na našich roletách je použita vždy jedna z variant bezpečnostních prvků, a to bezpečnostní kladka pro napnutí řetízku nebo systém pro přetržení.

Výrobce i montážní firmy mají povinnost dodat bezpečnostní prvky a upozornit na jejich montáž. Montážní firmy jsou navíc povinny Vám bezpečnostní prvky nainstalovat.

Vždy dbejte na to, aby bezpečnostní zařízení (napínací průhledná kladka) bylo nainstalováno. Pokud dojde k jeho utržení z okenního rámu, přestaňte roletu používat a sejměte ji z okna. Náhradní díl Vám obratem zašleme a Vy tak můžete po opětovné instalaci všech bezpečnostních zařízení roletu bezpečně používat.

Pokud použijete těžítko, dbejte na to, ať není v dosahu dětí a domácích zvířat. Můžete si objednat také kratší řetízek. Při instalaci rolety na zeď s použitím těžítka zkontrolujte, že je řetízek vybaven rozpojovací pojistkou (tzn. při zatížení se řetízek v jednom místě rozpojí). Pokud pojistka není k produktu přiložena, výrobek nepoužívejte a kontaktujte prodejce.

Upozornění

 • Aby nedošlo k zamotání dětí do řetízku, odstraňte z blízkosti oken postýlky, postele i nábytek.
 • Nesplétejte šňůry dohromady a ujistěte se, že nejsou zkroucené a nevytváří smyčku.
 • Dodané bezpečnostní mechanismy vždy připevněte a používejte v souladu s pokyny.
 • Zajistěte, aby se řetízky nezamotávaly nebo netvořily smyčky pomocí instalace přiložených bezpečnostních komponentů.
 • S výrobkem nemanipulujte násilně, pokud v jeho pohybu brání nějaká překážka.
 • Nevěšte na výrobek (zejména na lamely, ovládací šňůry, silony a táhla) žádné předměty.
 • Zabraňte mechanickému namáhání a poškození výrobku.
 • Během užívání s výrobkem zacházejte opatrně, zvláště pak při čištění.

Poznámky k upozornění

 • Pokud je výrobek nefunkční, kontaktujte svého prodejce popřípadě montážní firmu, která prováděla montáž.
 • Vyobrazení výrobku nemusí ve všech detailech souhlasit se skutečností. Výrobce si vyhrazuje právo na změnu.
 • Po ukončení životnosti výrobku jej neodkládejte do komunálního odpadu. U výrobku lze separovat použité materiály a tyto předat v souladu s platnými předpisy o odpadech a o ochraně životního prostředí.
 • Informace o místech shromažďování odpadu můžete získat u úřadu místní samosprávy.

Mohlo by Vás zajímat

Rady a tipy k Vertikálním žaluziím

Sepsali jsme pro Vás důležité rady a tipy, které byste měli znát před nákupem Termo rolet. Zkušenosti nejen z výroby, ale i od tisíců našich zákazníků, si můžete přečíst zde

Zjistěte více

Níže jsme pro Vás připravili přehled rad a tipů k Termo roletám, který by se Vám mohl hodit.

Jak změřit

 • Pokud žaluzie bude vrtat do zdi místnosti nebo do stropu, vždy volte přesah přes výklenek.
 • Na šířku zaměřujte celý horní profil, nikoli látku.
 • Při měření si ujasněte, jaký typ ovládání Vám bude nejlépe vyhovovat.
 • Typ ovládání není možné změnit.
 • Nejčastější typ ovládání je Stahování směrem k ovládání.
 • Při vrtání do stropu výklenku nám zadejte rozměr o 0,5 cm menší.
 • Pokud budete vrtat do stěny, výšku si můžete korigovat až při montáži.
 • Žaluzie by se neměly přímo dotýkat podlahy ani parapetu.
 • Při zaměření se ujistěte, že žaluzie nebudou bránit otevírání okna.
 • Pro lepší zatemnění volte Vertikální žaluzie 127.
 • Do menších prostor volte Vertikální žaluzie 89.

Montáž

 • Montáž Vertikálních žaluzií je jednoduchá, není potřeba se jí bát.
 • Při montáži si dávejte pozor na to, aby byly vždy vodorovně ke stěně.
 • Vzdálenost od zdi je možné ovlivnit i při samotné montáži.
 • U Vrtání do zdi můžete vzdálenost od zdi ovlivnit o 5 cm.

Další tipy a rady

 • Do užších otvorů nebo pro vrtání do stropu výklenku volte raději lamely v šířce 89 mm.
 • Obecně nemá šířka lamely vliv na funkčnost, jde jen o to, co se Vám více líbí.
 • Žaluzie ovládejte vždy opatrně.
 • Mezi lamelami může prosvítat světlo.
 • Látky z řady Vertikální žaluzie Barevné, jsou stejné jako u Látkových rolet a Rolet do střešních oken. Můžete si tak sladit byt do stejného dekoru.
 • Při používání dbejte na to, aby žaluzie nebyly v dosahu malých dětí a domácích mazlíčků.

Mohlo by Vás zajímat