Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Látkové rolety

106 položek celkem
Roleta Látková, BASIC, Béžový melír, LS 102 6928/30/150
Roleta Látková, BASIC, Bílá, LT 101
od 281 Kč

Látka: LT 101

252/30
Roleta Látková, BASIC, Cappuccino, LT 107
od 281 Kč

Látka: LT 107

869/173
Roleta Látková, BASIC, Cihlová, LT 115
od 281 Kč

Látka: LT 115

877/173
Roleta Látková, BASIC, Čokoládová, LT 120 6862/30/150
Roleta Látková, BASIC, Jílově hnědá, LT 119 881/173
Roleta Látková, BASIC, Karmínová, LT 116
od 281 Kč

Látka: LT 116

878/173
Roleta Látková, BASIC, Ocelová šedá, LT 110 872/173
Roleta Látková, BASIC, Olivová, LT 122
od 281 Kč

Látka: LT 122

884/173
Roleta Látková, BASIC, Olověná šedá, LT 109 871/173
Roleta Látková, BASIC, Skořicová, LT 118
od 281 Kč

Látka: LT 118

880/173
Nahoru
Další produkty

Látkové rolety se opět vrací do módy. Chrání domov před slunečním světlem, teplem a nežádoucími pohledy zvenčí. Díky modernímu designu se stanou elegantním a krásným dekoračním doplňkem Vašeho interiéru. Díky množství barev látek, ze kterých si můžete vybírat, tvoří látkové rolety také výrazný designový prvek vašeho domova.

Rolety jsou stále oblíbené i proto, že kryjí skleněnou plochu okna ze 100%. Neprosvítá ani paprsek slunečního světla, jelikož v látce rolety nejsou žádné mezery. V porovnání se žaluziemi, nebo roletami Den a noc, je pomocí látkových rolet snazší docílit úplného zatemnění.

Náš TIP: jestliže potřebujete místnost opravdu zatemnit, vybírejte látkové rolety pro vysoké zatemnění. To oceníte zejména v místnostech pro denní spaní.

Proč koupit látkové rolety od FOA?

Pokud hledáte klasický styl stínění, moderní funkce, a přitom se chcete vejít do svého rozpočtu, látkové rolety budou správná volba. Tradiční vnitřní rolety jsou na trhu už desítky let, ale naštěstí stejně jako všechny stínicí systémy, i látková roleta prodělala vývoj a vylepšení. Už dávno to není ta béžová plachta, která se s hlukem zasouvá do nevzhledné kazety.

I v moderním interiéru tedy vypadají současné látkové rolety skvěle. Ovládají se také velmi pohodlně prostým stažením za ovládací řetízek.

Výběr látek pro regulaci světla

Výběr dokonalého roletového stínění spočívá zejména ve výběru té správné látky pro regulaci množství a intenzity světla. Není potřeba vždy naprosto zabránit průniku světla přes stažené rolety. Naopak – například v kuchyni je příjemné, když skrz látku rolet světlo prochází mírnou difuzí. Je pak stále dobře vidět na práci bez toho, že by nás obtěžovalo ostré slunce.

S ohledem na to může mít roleta látková:

  • Střední zatemnění. Látka je samozřejmě neprůhledná, ale trochu jemně rozptýleného světla skrz ni do místnosti proniká, čímž ve vašem prostoru vytvoří hřejivou záři. Zvenčí ovšem nelze pohledem rozpoznat ani siluety uvnitř bytu. Tento typ látek se hodí do místností, které neslouží ke spánku nebo odpočinku.
  • Vysoké zatemnění. Látkám s vysokým stupněm zatemnění se také někdy říká Blackout. Cílem je úplně světlo zvenčí odstínit a docílit úplného zatemnění. Například kvůli nerušenému spánku i během dne po noční směně.

Do jisté míry lze množství pronikajícího světla ovlivnit i zvolenou barvou látkové rolety do oken. Čím tmavší barva látky, tím méně světla roleta propustí.

Možnosti kazet pro látkové rolety na okna

Rolety nabízíme ve třech typech kazet:

Otevřená kazeta, která je vhodná i pro montáž bez vrtání jen pomocí zavěšení na rám okna. Přivrtat k rámu okna nebo ke zdi ji lze samozřejmě také. Další výhodou tohoto řešení je rovněž její nízká cena.

POLO kazeta obsahuje horní kryt. Přispívá tak k lepší údržbě rolet, jelikož brání usazování prachu a dalších nečistot. Navíc je díky krycí liště pevnější a lépe zvládne i větší šířky rolet.

MAXI kazeta je nejpokročilejší. Úplně kryje celý mechanismus ovládání a je tak esteticky velmi příjemná na pohled. Díky celokrytu je velmi pevná a dobře pracuje i u velkých šířek rolet.

Pokud potřebujete zastínit okna v podkrovní místnosti, nabízíme i látkové rolety pro střešní okna nebo o něco zdobnější rolety plisé pro střešní okna.

Měření vašich oken pro Látkové rolety

Jelikož každou jednotlivou roletu vyrábíme na míru, musíte před objednáním vědět, jaké rozměry chcete. Nevyhnete se tedy měření oken, ale nenechte se tím vyděsit. Stačí si vybrat typ montáže rolety a držet se našeho návodu.

Samozřejmě jsme Vám k dispozici na naší zákaznické lince. Pokud si nejste s čímkoliv jisti, zavolejte nám a vše společně zvládneme po telefonu.