Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Montáž Dřevěných žaluzíí

Dřevěné žaluzie mají několik variant provedení montáže. Můžete je připevnit bez vrtání, nebo-li zavěsit, vrtat na okno, mezi zasklívací lišty, do zdi nebo do stropu Zjistěte více o tom, jak namontovat Dřevěné žaluzie

Zjistěte více

Horizontální žaluzie je možné montovat několika způsoby, a to Zavěšením - bez vrtání Vrtáním do okenního rámu, Vrtáním mezi zasklívací lišty, Vrtáním do zdi nebo Vrtáním do stropu. Ani jedna varianta není náročná, jelikož Vám žaluzie přijdou již složené.

Pro snadnou a rychlou montáž jsme pro Vás připravili ilustrované i video návody rozdělené podle typu montáže. Uvidíte, že budete hotovi během pár chvil.

Zavěšení - bez vrtání Dřevěná žaluzie 25 mm

Jedná se o nejjednodušší způsob, jak můžete připevnit Dřevěné žaluzie na okno. Není potřeba nic vrtat. Žaluzii stačí pouze zavěsit pomocí speciálních háčků. Tento způsob je vhodný pro naprostou většinu eurooken. Okno je nutné otevřít dokořán, žaluzie pak zavěsíte za vrchní rám okna a na spodní rám. Podívejte se na jednoduchý video návod nebo ilustrovaný manuál. Jedná se o novinku v oblasti upevnění žaluzií. Výhodou je, že žaluzie přesáhne přes sklo a světlo nebude prosvítat kolem žaluzií. U tohoto typu montáže můžete použít magnetický kryt na horní profil. Díl pro zajištění lanka je nutné vrtat vždy.

1
2
3
4
5
6

Vrtání na rám okna Dřevěná žaluzie 25 mm

Pro fixní okna doporučujeme montáž pomocí vrtání na rám okna. Žaluzie se navrtají ve dvou místech na horní rám okna a celá žaluzie se do navrtaných dílů nacvakne a zajistí kovovou pojistkou. Díl pro zajištění kovového lanka se vrtá do spodní části spodního rámu okna. Pokud zaměříte pouze zasklívací lištu, žaluzie vrtáte do zasklívací lišty. Podívejte se na jednoduchý video návod nebo ilustrovaný manuál. Výhodou je, že žaluzie přesáhne přes zasklívací lišty a světlo nebude prosvítat kolem žaluzií. U tohoto typu montáže můžete použít magnetický kryt na horní profil.

1
2
3
4
5
6

Vrtání mezi zasklívací lišty Dřevěná žaluzie 25 mm

Klasický způsob vrtání žaluzií je Vrtání mezi zasklívací lišty. Kovové dílky se navrtají ze spodní strany do zasklívací lišty. Žaluzie se už jen nacvakne a zajistí kovovou pojistkou. Spodní díl pro zajištění kovového drátku se navrtá do spodní zasklívací lišty. Výhoda této montáže je, že nepoškodíte při vrtání rám okna. Horní profil žaluzie bude navrtaný kolmo do zasklívací lišty, pokud je tedy zasklívací lišta ve velkém sklonu, tak nebude profil zarovnaný se sklem.

1
2
3
4
5
6

Vrtání do stěny Dřevěná žaluzie 25 mm

Dřevěné žaluzie je možné vrtat do stěny. Kovové dílky se navrtají do stěny nad výklenek. Žaluzie se už jen nacvakne a zajistí kovovou pojistkou. A to je celé. Žaluzii už jen stahujete a nakláníte podle potřeby. U tohoto typu montáže můžete použít magnetický kryt na horní profil.

1
2
3
4
5
6

Vrtání do stropu Dřevěná žaluzie 25 mm

Dřevěné žaluzie je možné Vrtat do stropu výklenku nebo místnosti. Kovové dílky se navrtají do stropu. Žaluzie se už jen nacvakne a zajistí kovovou pojistkou. A to je celé. Žaluzii už jen stahujete a nakláníte podle potřeby.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zajímat