Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Údržba a čištění Vertikálních žaluzií

Žaluzie jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. Čištění našich Vertikálních žaluzií je velmi jednoduché a časově nenáročné. Zjistěte více o tom, jak na údržbu Vertikálních žaluzií

Zjistěte více

Vertikální žaluzie jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. u Vertikálních žaluzií ale nemusíte mít z čištění vůbec strach. Jejich údržba je velmi snadná a časově nenáročná. Lamely Vertikálních žaluzií je možné velmi snadno sundat, ale pro údržbu a čištění to není vždy nutné. Inspirujte se našimi radami pro údržbu a čištění.

POZOR: Látky s napařovanou hliníkovou vrstvou se nesmí čistit vodou – vrstva by se tím poškodila. Jedná se o látky typu PREMIUM - VK.

Čištění lamel

Při čištění není nutné žaluzie celé odinstalovat. Ušetříte si tak práci s demontáží a montáží. Pokud vertikální žaluzie vyžadují hloubkové čištění, můžete sundat pouze lamely a ty čistit samostatně. 

Začněte s prachem

Vertikální žaluzie FOA mají antistatickou úpravu. Ta však nevydrží věčně. Výhodou oproti klasickým alu žaluziím je, že se vertikální žaluzie neustále oklepávají a prach na nich prakticky nezůstává. Pokud se tak přeci jen stane, stačí použít obyčejnou prachovku nebo vysavač na nejnižší možný výkon.

Suchý i vlhký hadřík

Pokud je to možné, žaluzie čistěte pouze suchým hadříkem. Při větším znečištění můžete použít i hadřík navlhčený, ale nechte pak lamely dobře proschnout.

Jemný čisticí prostředek

Je-li lamela příliš znečištěná, můžete použít i jemný čisticí prostředek. Nejprve však vyzkoušejte reakci látky na skrytém místě. Pokud po uschnutí neuvidíte změny na látce, můžete začít s čištěním i jinde.

Nepoužívejte kartáč

Na čištění Vertikálních žaluzií nepoužívejte kartáče, písek ani jiné drsné předměty. Povrch žaluzie by se mohl poškodit.


Vlastnosti látek

Látky jsou z části tvořeny přírodními vlákny, jako je bavlna a len. Možné nepravidelnosti a nerovnosti jsou způsobené charakteristikou dané tkaniny.

Tvarová stabilita

Všechny látky se předem upravují, takzvaně se nechávají srazit. Při působení vlhkosti a teploty se mohou vlákna natáhnout, mohou se vytvořit záhyby, nebo v látce mohou vznikat nepravidelnosti.

Všechny látky a jejich materiály prochází přísným testováním do vhodnosti pro použití a odpovídají těm nejvyšším nárokům na jejich kvalitu.

Barvostálost

Všechny látky jsou testovány, s výjimkou některých přírodních látek. Barvy látek se mohou účinkem světla měnit.

Mezi různými výrobními šaržemi mohou existovat rozdíly v barvě. Při objednání více rolet se snažíme o to, aby látka pocházela z jedné šarže.

Varování

Výrobce neručí za nesprávné ovládání nebo chybnou montáž.

Výrobce nezaručuje výsledky čištění.

Výrobce si vyhrazuje právo výrobky měnit a zlepšovat.

Vždy dodržujte pokyny výrobce k čištění.

U syntetických látek dochází ke sražení o 1 až 2 %, u látek s podílem přírodních látek maximálně o 3 %.

Mohlo by Vás zajímat

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení