Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Montáž Hliníkových žaluzií

Hliníkové žaluzie mají několik variant provedení montáže. Můžete je připevnit bez vrtání, nebo-li zavěsit, ale můžete je taky vrtat na okno nebo mezi zasklívací lišty.

Zjistěte více

Horizontální žaluzie je možné montovat několika způsoby, a to Zavěšením - bez vrtání, Vrtáním do okenního rámu, Vrtáním mezi zasklívací lišty, Vrtáním do zdi, Vrtáním do stropu. Ani jedna varianta není náročná, jelikož Vám žaluzie přijdou již složené.

Pro snadnou a rychlou montáž jsme pro Vás připravili ilustrované i video návody rozdělené podle typu montáže. Uvidíte, že budete hotovi během pár chvil.

Zavěšení na okno Pro Hliníkové kazety

Jedná se o nejjednodušší způsob, jak můžete připevnit Hliníkové žaluzie na okno. Není potřeba nic vrtat. Žaluzii stačí pouze zavěsit. Tento způsob je vhodný pro naprostou většinu eurooken. Okno je nutné otevřít dokořán, roletu pak zavěsíte za vrchní rám okna a na spodní rám ji upevníte pomocí silonu. Podívejte se na jednoduchý video návod nebo ilustrovaný manuál. Jedná se o novinku v oblasti upevnění žaluzií. Výhodou je, že žaluzie přesáhne přes zasklívací lišty a nebude prosvítat světlo kolem žaluzií.

1
2
3
4
5
6

Vrtání na rám okna Hliníková žaluzie CLASSIC

Pro fixní okna doporučujeme montáž pomocí vrtání na rám okna. Žaluzie se navrtají ve dvou místech na horní rám okna a celá žaluzie se do navrtaných dílů nacvakne a zajistí kovovou pojistkou. Díl pro zajištění silonu se vrtá do spodní části spodního rámu okna. Podívejte se na jednoduchý video návod nebo ilustrovaný manuál. Výhodou je, že žaluzie přesáhne přes zasklívací lišty a nebude prosvítat světlo kolem žaluzií.

1
2
3
4
5
6

Vrtání mezi zasklívací lišty Hliníková žaluzie CLASSIC

Klasický způsob vrtání žaluzií je Vrtání mezi zasklívací lišty. Kovové dílky se navrtají ze spodní strany do zasklívací lišty. Žaluzie se už jen nacvakne a zajistí kovovou pojistkou. Spodní díl pro zajištění silonu se navrtá do spodní zasklívací lišty. Výhoda této montáže je, že nepoškodíte při vrtání rám okna. Nevýhoda je, že se nehodí pro okna, která mají hloubku zasklívací lišty do 2,3 cm. Zasklívací lišta by měla být co nejméně zkosená nebo zaoblená. Horní kovový díl bude navrtaný kolmo do zasklívací lišty. Navinutá žaluzie Vám v horní části okna bude tvořit nábal žaluzie a bude lehce přesahovat přes sklo.

1
2
3
4
5
6

Vrtání do zdi nebo stropu místnosti Hliníková žaluzie CLASSIC

Klasické hliníkové žaluzie je možné vrtat i do zdi nebo do stropu. U tohoto typu montáže není součástí montážní sady vodicí silon. Ten je k dispozici pouze při montáži na okna. V tomto případě stačí pouze navrtat kovové díly na hmoždinky a celou konzoli žaluzie připevnit.

1
2
3
4
5
6

Vrtání do stropu výklenku Hliníková žaluzie CLASSIC

Klasické hliníkové žaluzie je možné vrtat i do stropu výklenku. U tohoto typu montáže není součástí montážní sady vodicí silon. Ujistěte se, že máte dostatek místa pro otevření okna. Při této montáži stačí pouze navrtat kovové díly na hmoždinky a celou konzoli žaluzie připevnit.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zajímat