Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Sítě proti hmyzu Vrtané na dveře

1 položek celkem

Sítě proti hmyzu do dveří ocení zejména majitelé domů. Ti totiž na rozdíl od panelákových bytů, otevírají dveře rovnou do prostor bytu. To ovšem neznamená, že by třeba panelákový balkon nemohl být vybaven sítí proti hmyzu, přivrtanou k balkonovým dveřím. V obou případech velmi účinně brání průchodu hmyzu do bytu touto cestou.

Sundavat ze dveří síť pokaždé, když chceme projít, případně vysouvat síť do kazety, by bylo velice nepraktické a nepohodlné. Nasazovací sítě nebo rolovací sítě se tedy na dveře nepoužívají. V případě dveří je k nim síť přišroubována na otočných pantech. Můžete tak dveře pootevřít, přičemž síť stále hmyzu brání v průniku, dokud ji také neotevřete. Po průchodu doporučujeme síť hned zavřít.

Sítě proti hmyzu Vrtané na dveře

Můžete mít tu nejlepší síť proti hmyzu na svých oknech, a přesto Vás bude hmyz doma obtěžovat. Jak je to možné? Hmyz prostě najde otevřené dveře a bez zábran vletí do bytu. Řešení je jednoduché – pořiďte si síť proti hmyzu i na své dveře.

Jaké dveře lze sítí proti hmyzu chránit?

Nejdůležitější jsou samozřejmě hlavní vchodové dveře. Se sítěmi na vchodových dveřích se setkáváme téměř výhradně u rodinných domů. Jakkoliv je možné mít chráněné dveře před hmyzem i v pátém patře panelového domu, nebývá to většinou místo, kudy by pronikalo nějaké významné množství hmyzu. Navíc je pak síť vystavena jako lákadlo pro vandaly.

Častěji se sítě na dveřích objeví u balkonových dveří. A to už i v panelácích. Ať už jste v jakémkoliv patře, hmyz se do té výšky vždy dostane. Někdy dokonce pod střechou paneláku najdete hnízdo vos či sršní. Zničit ho tak, aby se příští rok už neukázaly, skoro nejde. Stačí ale použít síť na dveře a je po problému.

Pro úplný výčet dveří bychom měli vyjmenovat i interiérové dveře. Nic Vám nebrání mít sítě i mezi dětským pokojem a obývákem. Třeba v případě, kdy je vaše dítě alergické na včelí bodnutí, může taková síť na dveřích do jeho pokojíku představovat další stupeň ochrany. Přiznejme ale, že úplně běžné to není.

Mohu procházet dveřmi, na kterých je síť proti hmyzu?

Samozřejmě, že můžete. Síť je totiž nasazena na svých vlastních pantech a funguje vlastně jako druhé dveře. Jestliže je k Vám blíž síť, otevřete ji jako první a poté normálně otevřete dveře. Síť se za Vámi sama zavře. Nebo opačně – nejprve otevřete dveře a za nimi najdete síť, kterou otevřete také.

Je možné nechat dveře otevřené, zatímco zavřená síť stále brání průniku hmyzu. Toto nastavení využijete zejména na balkonových dveřích.

Měření dveří pro Rolovací sítě

Jelikož každou jednotlivou síť vyrábíme na míru, musíte před objednáním vědět, jaké rozměry chcete. Nevyhnete se tedy měření dveří, ale nenechte se tím vyděsit. Stačí se držet našeho návodu.

Samozřejmě jsme Vám k dispozici na naší zákaznické lince. Pokud si nejste s čímkoliv jisti, zavolejte nám a vše společně zvládneme po telefonu.