Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Montáž Římských rolet

Římské rolety mají několik variant provedení montáže. Můžete je připevnit bez vrtání nebo s vrtáním. Zjistěte více o tom, jak namontovat Římské rolety

Zjistěte více

Rolety je možné montovat několika způsoby, a to s vrtáním do okenního rámu či do zdi nebo bez vrtání zavěšením. Ani jedna varianta není náročná, jelikož Vám rolety přijdou již složené. Potřebovat budete pouze pár minut času a náš manuál.
Pro snadnou a rychlou montáž jsme pro Vás připravili ilustrované i video návody rozdělené podle typu zavěšení. Uvidíte, že budete hotovi během pár chvil.

Zavěšení na okno bez vrtání

U tohoto typu montáže jsou součástí balení kovové háčky, které jen nasadíte na rám rolety a připevníte na okno. Tento způsob montáže je neinvazivní a není tedy potřeba nic vrtat. Na rám okna připevníte už jen bezpečnostní kolečko a máte hotovo. Toto řešení je vhodné pro okna, která je možné otevřít dokořán nebo na ventilaci. Římská roleta nemá postranní vodící silon.

1
2
3
4
5

Vrtání na okno

Pokud máte fixní okna nebo Vám nevyhovuje zavěšení, můžete rolety vrtat do rámu okna. Jedná se také o velmi jednoduchou montáž, kdy je potřeba na rám okna navrtat plastový držák rolety. Na ten se pak roleta pouze nasadí a zajistí menším šroubkem. I zde je možné roletu z okna kompletně sundat. Stačí povolit menší šroubek, který drží roletu v držáku, a vysunout ji. Okno je tak připraveno například na čištění.

1
2
3
4
5
6

Vrtání na okno před žaluzie

Jedná se o nový a velmi oblíbený způsob montáže. Nad žaluzie je do rámu okna navrtán plastový díl, do kterého se zavěsí roleta. Římská roleta se tak dostane dál od okna a vznikne prostor pro žaluzie. Tato montáž má dvě hlavní výhody. Pokud chcete dokonale zatemnit místnost a zamezit také pronikání světla kolem žaluzií, zatáhněte rolety i žaluzie zároveň. Další výhodou je, že Římská roleta často nevzhledné žaluzie zakrývá. Tvoří tak funkční i designový prvek domácnosti.

1
2
3
4
5
6

Vrtání do zdi

Římské rolety je také možné vrtat do zdi. Zde budete postupovat podobně jako u vrtání do okna, jen použijete větší šrouby pro upevnění do zdi. Plastový dílek vrtejte nad výklenek v takové výšce, aby navinutá roleta nebránila otevírání okna. Na šířku by měla Římská roleta přesahovat přes výklenek.

1
2
3
4
5
6

Vrtání do stropu

Pokud budete vrtat roletu do stropu místnosti, postupujte stejně jako při vrtání do zdi. Plastový díl navrtáte do stropu, roletu nasadíte do kotvicího dílku a zajistíte šroubkem.
Pokud bude Římská roleta připevněná do stropu výklenku, je potřeba počítat s tím, že navinutá může být vysoká až 20 cm. Výška navinuté rolety závisí na její celkové výšce. Výhodou je, že kazeta rolety není širší než látka. Při montáži do stropu doporučujeme připevnit řetízek pomocí těžítka. Dbejte však na správnou délku řetízku, aby nebyl nebezpečný pro malé děti.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zajímat