Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Sítě proti hmyzu Rolovací

1 položek celkem

Rolovací sítě do oken proti obtížnému hmyzu jsou v dnešní době již standardním sortimentem všech typů sítí proti hmyzu. Pro tento typ sítí se rozhodněte především tam, kde požadujete častou volnost a průchodnost. Například pokud máte zvenčí před oknem pevný sušák prádla. Tam potom klasická síť proti hmyzu, která se nasazuje na rám okna, není moc praktická - opakovaně byste ji museli sundavat a pak nandavat. 

Rolovací síť proti hmyzu jen navinete do kazety podobně jako je tomu třeba u látkových rolet, pověsíte prádlo na sušák před oknem, a síť zase stáhnete. Velmi pohodlné, praktické a díky přesné výrobě na míru i vysoce účinné proti otravnému hmyzu.

Jsou rolovací sítě proti hmyzu lepší než nasazovací?

Zejména v těch teplejších měsících roku řešíme, jak zabránit obtížnému hmyzu v pronikání do našich bytů a domů. Lze využít různých technických prostředků od lamp na chytání létavého hmyzu, přes různé postřiky až k obyčejné mucholapce či plácačce.

Jedním z nejúčinnějších prostředků je přitom síť na okna proti hmyzu. A když už chcete do ochrany proti hmyzu investovat, popřemýšlejte nad výhodami, které mají rolovací neboli vytahovací sítě proti hmyzu oproti těm nasazovacím.

Účinnost rolovacích sítí

Rolovací sítě proti hmyzu mají naprosto stejnou funkčnost jako nasazovací. Fyzicky brání všemu, co je větší než jemné síto tkaniny, ze které jsou vyrobeny. Komáři, mušky, vosy, ale i malinké octomilky skrz síť nemají šanci projít.

Nejen, že jde o velice účinnou obranu proti létajícímu a lezoucímu hmyzu, ale zároveň také ta nejekologičtější a nejhumánnější možnost, jak žít bez otravného hmyzu ve svém bytě. Sítě totiž hmyz nijak nehubí, nezraňují, jen ho prostě donutí zůstat na své straně barikády.

Pohodlná manipulace s rolovacími sítěmi

Nejčastěji na oknech vídáme prosté nasazovací sítě proti hmyzu. Jejich výhodou je nižší pořizovací cena a snadnější montáž, která spočívá v prostém zaklesnutí sítě na rám okna pomocí háčků. Rolovací sítě proti hmyzu jsou sice o něco dražší a při jejich instalaci se nevyhneme vrtání, ale odmění se Vám pohodlnou manipulací.

Jakmile totiž potřebujete volný průchod oknem ven, například kvůli věšení prádla na venkovní sušák, musíte nasazovací síť sejmout a poté zase musíte síť nasadit. Ne tak rolovací síť. Tu jen vysunete do horní pozice a okno zprůchodníte. Jakmile práci dokončíte, prostě jen síť opět spustíte do dolní pozice a okno je opět plně ochráněno před hmyzem zvenčí.

Měření oken pro Rolovací sítě

Jelikož každou jednotlivou síť vyrábíme na míru, musíte před objednáním vědět, jaké rozměry chcete. Nevyhnete se tedy měření oken, ale nenechte se tím vyděsit. Stačí se držet našeho návodu.

Samozřejmě jsme Vám k dispozici na naší zákaznické lince. Pokud si nejste s čímkoliv jisti, zavolejte nám a vše společně zvládneme po telefonu.