Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Žaluzie

100 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Zajistěte si soukromí při práci i odpočinku a pusťte si do místnosti jen tolik slunečních paprsků, aby vám to bylo příjemné. Vertikální žaluzie jsou obzvláště vhodné pro stínění velkých francouzských oken a prosklených stěn. Typicky se používají v kancelářích, nicméně i v domácnostech se výborně uplatní třeba místo závěsů.

Vertikální žaluzie dodáváme jako nosný profil s pojezdy pro háčky na zavěšení pruhů látek vertikálních žaluzií. Velmi jednoduchá montáž, kterou zvládne opravdu každý, je velkou výhodou našich žaluzií. Žaluzie ale nemusíte kupovat jako komplet. Pruhy látky se dají objednat zvlášť. Můžete si tak sestavit barevně zajímavý komplet.

Okenní žaluzie – věčná klasika

Na většině oken stále ještě pracují klasické horizontální lamelové žaluzie. Není divu, když nabízejí takové možnosti! Tradičně jsou vyrobeny z kovových lamel, ale je možné vídat i dřevěné žaluzie, případně žaluzie z bambusu. Ani plastové žaluzie nejsou žádnou novinkou. Specialitou jsou vertikální žaluzie, které se používají pro krytí velkých skleněných ploch.

Většina uživatelů na své okenní žaluzie nedá dopustit. Umožňují totiž plynule řídit množství světla, které zvenčí proniká do místnosti. V první řadě tím, že je lze spustit do libovolné výšky okna, takže horní polovina okna může být krytá a spodní část úplně volná a průhledná.

Natáčením lamel lze i při plném spuštění povolit světlu volný průchod a obyvatelům bytu i možnost dívat se skrze okno ven. Lamely lze pootočit podél vodorovné osy o 180 %, což opět představuje možnost řídit nejen množství, ale i směr světla.

Pokud lamely otočíte tak, že je vidět jejich spodní strana, jde o velmi účinné stínění, jelikož sluneční paprsky padají na lamely shora a do bytu vlastně nemohou proniknout. V tomto postavení lze i pohlédnout ven, ale jen pod ostrým úhlem, takže vidíte většinou jen chodník pod okny.

Přejete-li si i při zatažených žaluziích místnost trochu osvětlit, natočte lamely tak, abyste viděli jejich horní stranu. V tu chvíli mohou paprsky pronikat v mezerách mezi lamelami. Paprsky však dopadají jen pár centimetrů od okna, takže v místnosti samotné nebudou nikoho rušit, přičemž bude světla dost, abyste nemuseli rozsvěcet.

Výhody žaluzií

Žaluzie všech typů mají vynikající parametry stínění. Jsou většinou z kovu, dřeva či plastu, takže z neprůhledných materiálů. Při zatažení nemají sluneční paprsky šanci proniknout. Na druhu stranu nelze zajistit úplné zatemnění, jelikož jednotlivé lamely mají otvory pro vodící lanka a také nemohou přiléhat těsně k sobě.

Protože jsou tak rozšířené, je tu další výhoda – dodavatele nebo servisního technika najdete vlastně na každém rohu. Pokud si chcete žaluzie pořídit, jistě bude ve vašem okolí hned několik firem, které je umí vyrobit, dodat a nainstalovat.

Kdo si potrpí na designové prvky, nebude žaluziemi také zklamán. Dodávají se v mnoha barvách, motivech a designech. Střízlivá bílá či béžová je nejčastější kvůli své eleganci a univerzálnosti – hodí se prostě ke všemu. Máte ale možnost si vybrat jakoukoliv barvu, metalízovou úpravu, se třpytkami, se zrcadlovou úpravou, dokonce s obrazem, který se naplno objeví při plném zatažení a natočení lamel.

Měření oken pro žaluzie

Jelikož každou jednotlivou žaluzii vyrábíme na míru, musíte před objednáním vědět, jaké rozměry chcete. Nevyhnete se tedy měření oken, ale nenechte se tím vyděsit. Stačí si vybrat typ montáže žaluzií a držet se našeho návodu.

Samozřejmě jsme Vám k dispozici na naší zákaznické lince. Pokud si nejste s čímkoliv jisti, zavolejte nám a vše společně zvládneme po telefonu.