Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Rolety Plisé

155 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Plisé rolety ze všeho nejvíce připomínají tahací harmoniku. Původně bylo možné rolety plissé stahovat jen shora. Moderní rolety už je možné vytahovat i ze spodní časti okna směrem nahoru. Samozřejmě zůstává možnost stahovat rolety i shora. Máte tedy možnost stínit jakoukoliv část okna, což umožňuje zastínit okno před nežádoucími pohledy a zároveň vpustit do okna denní světlo.

Plisé žaluzie představují dokonalý a estetický způsob zastínění a ochrany před slunečním zářením a pronikáním tepla z něj do interiéru. Díky své variabilitě jsou vhodné k zastínění všech typů oken a prosklených ploch, včetně šikmých střešních oken.

Plisé čili skládané rolety

Plisované rolety svým vzhledem připomínají harmoniku. Tvoří je materiál s ohyby střídavě po přední a zadní straně. Možná znáte i termín „plisovaná sukně“, které mají podobné sklady. Plisé roleta přitahuje zaslouženou pozornost a používá se jako významný designový prvek v místnosti.

Zajímavostí je také možnost vytahovat a stahovat roletu z obou stran. Můžete třeba rolety nastavit tak, že spodní strana okna bude zakryta, aby Vám například slunce nesvítilo přímým ostrým světlem na pracoviště, ale horní polovina okna může být odkryta, takže si můžete užívat pohled ven do krajiny nebo na zahradu.

Plisé rolety bez vrtání a bez kazety

Specifikum plisé rolet je, že nepotřebují žádnou kazetu. Látka se totiž nikam nezasouvá a nenamotává. Existují prostě jen 2 konce rolety, které jsou upevněny ve vodících lankách. Lanka jsou zase natažena přes celou výšku okna, napnuta a ukotvena.

Chcete-li okno zcela průhledné, prostě jen posunete jeden konec plisé žaluzie ke druhému. Roleta se poskládá stejně, jako když harmonikář ukládá svůj nástroj do kufru. Jakmile si přejete okno zastínit, stačí jeden či druhý konec rolety posunout do požadované výšky okna.

Manipulace s roletou je tak jednoduchá, že ani nepotřebujete žádný řetízek, natož složitější elektrické ovládání.

Žaluzie plisé - ideální z hlediska bezpečnosti

Všechny typy rolet, které si na našem e-shopu můžete pořídit, splňují požadavky na bezpečnost dětí. Děti jsou zvídavé a vše zkoumají – to patří ke zdravému vývoji a neměli bychom jim v tom bránit. Jestliže ale rolety či žaluzie disponují třeba řetízkem na ovládání, hrozí, že se vytvoří smyčka okolo krku. Bezpečný řetízek se tedy včas přetrhne, jakmile se na něj vyvine o něco větší síla, než je potřebná jen pro posun rolety.

Řetízky se tedy čas od času mohou přetrhnout. Pokud je to neplánované, je to možná trochu nepříjemné, ale: zachraňuje se tím život, a navíc si můžete objednat řetízek znovu. Případně je možné použít jen spojku a funkčnost řetízku obnovit.

U rolet plisé tento aspekt nemusíte řešit – žádný řetízek, který by mohl znamenat nebezpečný prvek, se tu nepoužívá. Ani kočku nebo andulku nebude řetízek lákat ke hře a experimentům.

Mimochodem – jestli se Vám plisé rolety zamlouvají tak, jako nám, můžete si je namontovat i na střešní okna.

Měření oken pro plisé rolety

Jelikož každou jednotlivou roletu vyrábíme na míru, musíte před objednáním vědět, jaké rozměry chcete. Nevyhnete se tedy měření oken, ale nenechte se tím vyděsit. Stačí si vybrat typ montáže rolety a držet se našeho návodu.

Samozřejmě jsme Vám k dispozici na naší zákaznické lince. Pokud si nejste s čímkoliv jisti, zavolejte nám a vše společně zvládneme po telefonu.