Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Vše o Hliníkových žaluziích

Hliníkové žaluzie od FOA jsou klasickým stínicím prvkem, který je stále nejpoužívanějším ve střední Evropě. Pomohou chránit Váš domov před nežádoucími pohledy zvenčí a poskytnou Vám pocit soukromí. Navíc dokáží místnost podle Vašich potřeb zatemnit či prosvětlit, a to velmi rychle. Přečtěte si vše o tom, jak žaluzie od FOA fungují, jak je změřit, namontovat nebo udržovat. Žaluzie jsou lehké a poměrně levné.

Údržba a čištění Hliníkových žaluzií

Hliníkové žaluzie jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. Čištění našich žaluzií je velmi jednoduché a časově nenáročné.

Zjistěte více

U nás ve FOA není potřeba se znečištění žaluzií bát. Připravili jsme pro Vás hned několik tipů, jak žaluzie čistit. Nejjednodušší bude žaluzie čistit přímo na oknech, nesundávat je. Lamely čistěte opatrně, jakmile ji zlomíte nebo pokřivíte, není jednoduché ji narovnat.  Inspirujte se našimi radami pro údržbu a čištění.

Čištění na okně

Při čištění není nutné  žaluzie z okna sundávat. Ušetříte si tak práci s demontáží a montáží. Díky natáčení lamel doporučujeme žaluzie vyčistit zavřené i otevřené zvlášť. 

Suchý hadřík a vlhký hadřík

Nejúčinnější metoda je čistit jednu lamelu po druhé. Začněte suchým hadříkem a prachovkou. Pokud budou žaluzie stále znečištěné, můžete použít i vlhký hadřík.

S vysavačem opatrně 

Prach můžete také odstranit vysavačem. Dejte si však pozor, abyste nepoškodili lamely žaluzií.

Jemný čisticí prostředek

Je-li žaluzie příliš znečištěná, můžete použít i jemný čisticí prostředek. Nepoužívejte agresivní čistící prostředky na bázi ředidla, technického benzínu apod.

Speciální hadřík na žaluzie

Jistě ho znáte. Tato pomůcka je již poměrně rozšířená. Díky této pomůcce nemusíte čistit každou lamelu zvlášť, ale zároveň jich vyčistíte několik.

Parní čistič

Na trhu je dostatek domácích parních čističů na žaluzie. Tyto produkty jsou přímo určené pro čištění domácích źaluzií. K dostání jsou v široké cenové hladině. Pro větší plochy a více žaluzií doporučujeme zakoupit dražší variantu.

Profesionální firmy

Pokud máte žaluzie znečištěny tak, že je nedokážete vyčistit, můžete o pomoc požádat profesionální firmy. Tyto firmy většinou používají čistící stroje na bázi vysokotlaké páry. Jsou schopny vyčistit zdánlivě nevyčistitelný prach a nepořádek.

Nepoužívejte kartáč

Na čištění žaluzií nepoužívejte kartáče, písek ani jiné drsné předměty. Povrch lamel by se mohl poškodit.

Montáž Hliníkových žaluzií

Hliníkové žaluzie mají několik variant provedení montáže. Můžete je připevnit bez vrtání, nebo-li zavěsit, ale můžete je taky vrtat na okno nebo mezi zasklívací lišty.

Zjistěte více

Horizontální žaluzie je možné montovat několika způsoby, a to Zavěšením - bez vrtání, Vrtáním do okenního rámu, Vrtáním mezi zasklívací lišty, Vrtáním do zdi, Vrtáním do stropu. Ani jedna varianta není náročná, jelikož Vám žaluzie přijdou již složené.

Pro snadnou a rychlou montáž jsme pro Vás připravili ilustrované i video návody rozdělené podle typu montáže. Uvidíte, že budete hotovi během pár chvil.

Zavěšení na okno Pro Hliníkové kazety

Jedná se o nejjednodušší způsob, jak můžete připevnit Hliníkové žaluzie na okno. Není potřeba nic vrtat. Žaluzii stačí pouze zavěsit. Tento způsob je vhodný pro naprostou většinu eurooken. Okno je nutné otevřít dokořán, roletu pak zavěsíte za vrchní rám okna a na spodní rám ji upevníte pomocí silonu. Podívejte se na jednoduchý video návod nebo ilustrovaný manuál. Jedná se o novinku v oblasti upevnění žaluzií. Výhodou je, že žaluzie přesáhne přes zasklívací lišty a nebude prosvítat světlo kolem žaluzií.

1
2
3
4
5
6

Vrtání na rám okna Hliníková žaluzie CLASSIC

Pro fixní okna doporučujeme montáž pomocí vrtání na rám okna. Žaluzie se navrtají ve dvou místech na horní rám okna a celá žaluzie se do navrtaných dílů nacvakne a zajistí kovovou pojistkou. Díl pro zajištění silonu se vrtá do spodní části spodního rámu okna. Podívejte se na jednoduchý video návod nebo ilustrovaný manuál. Výhodou je, že žaluzie přesáhne přes zasklívací lišty a nebude prosvítat světlo kolem žaluzií.

1
2
3
4
5
6

Vrtání mezi zasklívací lišty Hliníková žaluzie CLASSIC

Klasický způsob vrtání žaluzií je Vrtání mezi zasklívací lišty. Kovové dílky se navrtají ze spodní strany do zasklívací lišty. Žaluzie se už jen nacvakne a zajistí kovovou pojistkou. Spodní díl pro zajištění silonu se navrtá do spodní zasklívací lišty. Výhoda této montáže je, že nepoškodíte při vrtání rám okna. Nevýhoda je, že se nehodí pro okna, která mají hloubku zasklívací lišty do 2,3 cm. Zasklívací lišta by měla být co nejméně zkosená nebo zaoblená. Horní kovový díl bude navrtaný kolmo do zasklívací lišty. Navinutá žaluzie Vám v horní části okna bude tvořit nábal žaluzie a bude lehce přesahovat přes sklo.

1
2
3
4
5
6

Vrtání do zdi nebo stropu místnosti Hliníková žaluzie CLASSIC

Klasické hliníkové žaluzie je možné vrtat i do zdi nebo do stropu. U tohoto typu montáže není součástí montážní sady vodicí silon. Ten je k dispozici pouze při montáži na okna. V tomto případě stačí pouze navrtat kovové díly na hmoždinky a celou konzoli žaluzie připevnit.

1
2
3
4
5
6

Vrtání do stropu výklenku Hliníková žaluzie CLASSIC

Klasické hliníkové žaluzie je možné vrtat i do stropu výklenku. U tohoto typu montáže není součástí montážní sady vodicí silon. Ujistěte se, že máte dostatek místa pro otevření okna. Při této montáži stačí pouze navrtat kovové díly na hmoždinky a celou konzoli žaluzie připevnit.

1
2
3
4
5
6

Mohlo by Vás zajímat

Jak změřit Hliníkové žaluzie

Před nákupem žaluzií je potřeba změřit, jakou velikost budete potřebovat. Nebojte, není to žádná věda. S námi to zvládnete raz dva. Vyberte typ žaluzie, lamel a uchycení a vše zvládnete.

Zjistěte více

Před nákupem žaluzií je potřeba změřit, jakou velikost budete potřebovat. Nebojte, není to žádná věda. Níže si můžete přečíst návod, jak zaměřit žaluzie pro různé typy montáže. Rozměry nám zadávejte co nejpřesněji, žaluzie Vám tak budou přesně pasovat. Pokud máte jiný rozměr nebo potřebujete poradit, nabízíme individuální řešení, klidně nás kontaktujte, rádi Vám pomůžeme.

„Při každé objednávce volají naši specialisté a ještě jednou s Vámi kontrolují rozměry, barvu a stranu mechanismu a jeho upevnění. Dokážou s Vámi vše vyladit do 100 % stavu, záleží nám na Vaší spokojenosti.“

Zavěšení - bez vrtání Hliníková žaluzie CLASSIC

Výška žaluzie = výška od horního rámu okna do poloviny spodního rámu okna

Háčky je možné nasadit na rám okna, který je široký od 0,5 cm - 3 cm.

TIP: Polovinu spodního rámu počítejte bez zasklívací lišty.

Šířka žaluzie = šířka skla včetně zasklívací lišty

Žaluzie musí být širší než sklo, ale zároveň nesmí narazit do kliky. Dokonale tak překryjí sklo a světlo nebude svítit kolem žaluzií, jako je tomu v případě vrtání mezi zasklívací lišty.

Vrtání na rám okna Hliníková žaluzie CLASSIC

Výška žaluzie = výška od poloviny horního rámu okna do poloviny spodního rámu okna

V tomto případě vrtáte žaluzie přímo do rámu okna. Docílíte tak lepšího překrytí. Pokud chcete vrtat pouze do zasklívací lišty, tak nám zadejte pouze výšku zasklívací lišty.

Šířka žaluzie = šířka skla včetně zasklívací lišty

Pokud budete vrtat do rámu okna, tak šířka může být i větší. Žaluzie však nesmí narazit do kliky.

Šířka na míru

Žaluzie pro Vás vyrobíme na míru. Pokud Vám nesedí námi uvedené rozměry, vyberte v objednávce nejbližší vyšší rozměr. Napište nám do poznámky v objednávce, jaký potřebujete skutečný rozměr.

Vrtání mezi zasklívací lišty Hliníková žaluzie CLASSIC

-->

Výška žaluzie = výška skla včetně gumového těsnění

Pokud je rám okna příliš úzký, tato instalace není možná. Pokud je zasklívací lišta ve velkém úhlu, tak instalace je možná, ale profil žaluzie bude vystupovat z okna. Profil žaluzie bude navrtaný kolmo do zasklívací lišty. Horní profil má šířku 2,3 cm.

Šířka žaluzie = šířka skla včetně gumového těsnění

Vždy vyberte nejbližší vyšší rozměr a do poznámky nám napište skutečný. Dodáme Vám žaluzie na míru přesně pro Vás.

Šířka na míru

Žaluzie pro Vás vyrobíme na míru. Pokud Vám nesedí námi uvedené rozměry, vyberte v objednávce nejbližší vyšší rozměr. Napište nám do poznámky v objednávce, jaký potřebujete skutečný rozměr.

Vrtání do stěny a stropu místnosti Hliníková žaluzie CLASSIC

Výška žaluzie = celková výška žaluzie

Zadejte nám celkovou požadovanou výšku žaluzie, a to od místa upevnění až po místo, kam má žaluzie dosáhnout.

Šířka žaluzie = celková šířka žaluzie

Šířka z nabídky

Doporučujeme celkový přesah 10 cm. Žaluzie tak dokonale překryje otvor.

Šířka na míru

Žaluzie pro Vás vyrobíme na míru. Pokud Vám nesedí námi uvedené rozměry, vyberte v objednávce nejbližší vyšší rozměr. Napište nám do poznámky v objednávce, jaký potřebujete skutečný rozměr.

Pokud budete žaluzii vrtat do stěny ve výklenku, zaměřte výklenek ve třech místech a od nejmenšího rozměru odečtěte 1 cm.

Pokud budete žaluzii vrtat do stropu místnosti, zaměření je stejné.

Vrtání do stropu výklenku Hliníková žaluzie CLASSIC

Výška žaluzie = výška výklenku

Napište nám celkovou výšku výklenku.

Pokud budete žaluzie vrtat do stěny místnosti, měřte výšku od stropu místnosti až k parapetu, popř. místu, kam má žaluzie dosáhnout.

Šířka žaluzie = šířka výklenku - 1 cm

Šířka z nabídky

Vždy vyberte nejbližší vyšší rozměr a do poznámky nám napište skutečný. Šířku změřte ve 3 místech a 1 cm odečtěte od nejmenšího rozměru.

Šířka na míru

Žaluzie pro Vás vyrobíme na míru. Pokud Vám nesedí námi uvedené rozměry, vyberte v objednávce nejbližší vyšší rozměr. Napište nám do poznámky v objednávce, jaký potřebujete skutečný rozměr.

Pokud budete žaluzii vrtat do stěny výklenku, zaměřte výklenek ve třech místech a od nejmenšího rozměru odečtěte 1 cm.

TIP: Pokud budete žaluzie umisťovat do stropu místnosti, volte přesah podobně jako u vrtání do zdi.

Jak nakupovat Hliníkové žaluzie

Připravili jsme pro Vás jednoduchý návod Jak nakupovat, přečtení stránky netrvá ani 3 minuty. Podívejte se, jak jednoduše vše pořádně změřit, vybrat šířku lamel a barvu, která se Vám bude líbit, pak vše správně pochopit a namontovat.

Zjistěte více

Orientace při online nákupu může být často obtížná a zmatená. Proto jsme pro Vás připravili jednoduchý návod, jak u nás nakupovat. Díky přehlednému video návodu se na našem e-shopu neztratíte a nakupování bude hračka.

1 Máte vše připraveno?

a počet oken

b zaměření výšky a šířky

c typ profilu

d typ lamely

d typ uchycení

2 Vyberte si barvu lamely

a můžete použít filtr

3 vyberte si typ profilu

4 vyberte si barvu lamely

5 vyberte si systém upevnění

6 zadejte rozmery správně roletu zaměřte

7 objednejte


1 Vyberte
2 Zaměřte
3 Objednejte
4 Instalujte

Mohlo by Vás zajímat

Jak fungují Hliníkové žaluzie

Hliníkové žaluzie jsou stále nejžádanějším stínicím prvkem. Můžete díky nim velmi efektivně regulovat světlo podle Vašich potřeb. 

Zjistěte více

Jak fungují Hliníkové žaluzie

Žaluzie od FOA fungují na klasickém principu. U žaluzií typu CLASSIC je ovládání zajištěno pomocí šňůrky a plastové tyče. Šňůrkou stahujete žaluzie nahorů a dolů a plastová tyč zajišťuje otáčení lamel.

Tento typ velmi efektivně reguluje průchod slunečních paprsků. Žaluzie můžete také vytáhnout až nahoru a pustit do místnosti 100 % světla.
Lamely jsou vyrobeny z odolného hliníku.

Žaluzie od FOA jsou na míru. Pokud Vám nesedí námi uvedené rozměry, vyberte v objednávce nejbližší vyšší rozměr. Ve třetím kroku napište do poznámky pro prodejce, jaký potřebujete skutečný rozměr.

Mohlo by Vás zajímat