Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Moodboard pro Vaše bydlení

Pojem moodboard se stal v poslední době skutečně rozšířený a lze ho slýchat čím dál častěji. Co to ovšem moodboarding vlastně je? Jak funguje? A jak Vám v rámci něho mohou posloužit rolety či žaluzie FOA? 

clanek_001

Co je to moodboard? 

Moodboard je nástěnka/koláž, fyzická nebo digitální, kde můžete sbírat snímky, jež Vás inspirují. Obzvláště oblíbený je moodboard ve světě interiérového designu a používá se jako místo, kde můžete uchovávat všechny své inspirativní nápady pohromadě, abyste je nezapomněli. Může se jednat o kombinaci obrázků, vzorků látek a předmětů uspořádaných dohromady tak, aby vyzařovaly určitý styl, koncept nebo náladu.

Proč si vytvořit moodboard?

Moodboardy jsou skvělými nástroji pro plánování, díky nimž krásně uvidíte, jak spolu budou dané prvky (barvy, textury, vzory), které hodláte použít, fungovat. Používají se především pro vytváření konceptů na vysoké úrovni a jako způsob hraní si s různými designovými nápady prostřednictvím vizuálního experimentování.

Hlavním cílem moodboardu je sbírat nejrůznější inspiraci, a udávat tak postupně směr daného designovému projektu. K vytvoření vlastního moodboardu samozřejmě nemusíte aktuálně pracovat na žádné rekonstrukci či stavbě nového prostoru. Můžete si jednoduše vytvořit moodboard, který pro Vás bude inspirací do dalších let. 

Jak s moodboardingem začít? 

Při sestavování moodboardu doporučujeme začít spíše ze široka, a pak se postupně zdokonalovat a zužovat vybrané prvky. Ideálně tedy začněte s jedním obrázkem nebo jedním kusem nábytku a následně začněte pracovat na detailech. Neočekávejte, že vše budete mít za pár dnů hotové. Součástí moodboardingu je postupné shromažďování inspirace, která Vám je něčím blízká. 

Jak už jsme zmiňovali výše, moodboardingu se nemusíte nutně věnovat jen tehdy, když se zrovna chystáte do rekonstrukce svého domova. Moodboard si můžete vytvořit jen tak pro inspiraci, které se budete následující roky držet, a postupně tak svůj domov ladit dle své představy.

Důležité je také zmínit, že pokud jde o moodboard, prakticky neexistuje špatný přístup. Každý moodboard je originál a důležité je především to, abyste ho vytvářeli skutečně autenticky a dle svých vlastních pocitů. 

clanek_002

Kombinace barev v interiéru

Pokud je řeč o moodboardingu a barvách, máme pro Vás jeden praktický tip. I když díky moodboardingu jistě snadno zjistíte, které odstíny jsou Vám nejbližší, dejte si pozor, abyste to s barvami v interiéru nepřehnali. Skvěle Vám s tím může pomoci pravidlo 60-30-10. Zjednodušeně by se dalo říct, že šedesát procent místnosti by měla tvořit dominantní barva, třicet procent sekundární barva nebo textura a posledních deset procent by mělo být pouze akcentem. Zkrátka vybrané barvy bychom měli kombinovat v poměru 6:3:1.

Největší podíl v místnosti by měla mít barva tvořící jakési „hlavní pozadí”. Je tedy vhodné aplikovat ji na větší plochy, jako jsou například stěny, koberce, pohovka nebo velké kusy nábytku.

Sekundární barvě bychom měli věnovat zhruba poloviční množství prostoru než již zmiňované barvě hlavní. Vhodné je zvolit takový odstín, který dominantní barvu podpoří, ale zároveň sám vynikne. Použít ho můžeme například na závěsy, jednotlivé kusy menšího nábytku nebo židle.

Poslední barvu použijeme v nejmenším množství jako hravý akcent, který místnosti dodá jedinečný a originální šmrnc. Tato barva by se měla ideálně objevit na detailech, jako jsou polštáře, umělecké předměty či drobné dekorace.

Moodboarding a rolety či žaluzie FOA

Během vytváření svého moodboardu můžete zkusit vsadit také na rolety či žaluzie FOA, které nejenže příjemně regulují sluneční svit v interiéru, ale také představují skvělý interiérový doplněk. Jistě na našich stránkách najdete takové, které do Vašeho plánu budou perfektně zapadat. 

Rolety Den a noc FOA

První variantou, kterou Vám nabízíme, jsou rolety Den a noc FOA. Rolety Den a noc FOA představují to nejlepší, co poskytuje spojení žaluzií a běžných látkových rolet. Jsou velmi oblíbeným a praktickým stíněním domácností i kanceláří. Jednoduchý princip střídání průhledných a neprůhledných pásů látky dovoluje plynule regulovat stínění přes den a zajištění soukromí v noci. 

clanek_003

Římské rolety FOA

Další variantou zastínění interiéru, která rovněž příjemně zpestří jakýkoliv interiér, jsou římské rolety FOA

Římské neboli řasící rolety jsou něco mezi závěsem a klasickou roletou. Mohou být prosté, ale i různě ozdobné a lze je zavázat nebo upevnit v jakékoliv výšce okna.

Zatímco klasické rolety jsou většinou zhotoveny z jednoduchého pruhu jednobarevné látky a zatahují se pomocí tenkého řetízku nebo šňůrky, římské rolety mají například všité různé ozdobné pásky či stuhy, pomocí kterých lze roletu nařasit a v požadované výšce připevnit. Římské rolety proto vypadají velmi ozdobně a jsou obzvlášť vhodné do interiérů, které potřebují oživit a zpestřit.

clanek_004

Látkové rolety FOA

Opomenout nesmíme ani látkové rolety FOA, které se v poslední době vrací opět do módy. Jsou to totiž právě látkové rolety, které chrání domov před slunečním světlem, teplem a nežádoucími pohledy zvenčí. Díky velkému množství nabízených barevných variací tvoří látkové rolety zároveň také výrazný designový prvek Vašeho domova.

Látkové rolety jsou navíc tak oblíbené i proto, že kryjí skleněnou plochu okna ze 100 %. V porovnání se žaluziemi nebo roletami Den a noc je pomocí látkových rolet snazší docílit úplného zatemnění.

clanek_005

Rolety plisé FOA

Plisé rolety představují dokonalý a estetický způsob zastínění a ochrany před slunečním zářením a pronikáním tepla z něj do interiéru. Díky své variabilitě jsou vhodné k zastínění všech typů oken a prosklených ploch, včetně šikmých střešních oken.

clanek_006

Termo rolety FOA

Jak už napovídá název, Termo rolety pracují kromě světla hlavně s teplem. Připomínají běžné rolety do oken, ale jsou vybaveny termo látkou pro úplné zatemnění a ochranu před horkými letními dny. Velkou výhodou termo rolet tedy je, že v létě chrání interiér před přehřátím a v zimě zabraňují úniku tepla z místnosti.

Termo rolety patří mezi běžné látkové rolety. Rozdíl je zejména v použité látce, která svými vlastnostmi umožňuje blokování jak světla, tak hlavně tepla. Vždy si tedy můžete nastavit přesně tu teplotu, která Vám vyhovuje, nezávisle na počasí či roční době.

clanek_007

Rolety na střešní okna FOA

Rolety pro střešní okna musí kromě své stínicí funkce splňovat ještě jeden náročný požadavek – neprověšovat se i při extrémním úhlu naklonění okna. Střešní rolety proto nemůžete jen tak nahradit žaluziemi nebo běžnými roletami. Právě proto Vám nabízíme i rolety speciálně navržené pro potřeby střešních oken

clanek_008

Rolety Plisé na střešní okna FOA

Kromě běžných rolet pro střešní okna najdete na našem webu také plisé rolety do střešních oken. Plisé rolety na střešní okna zajišťují regulaci příchozího a odchozího světla a tepla tak, aby bez ohledu na počasí za okny bylo uvnitř pokoje vždy tolik světla a tepla, kolik si právě přejete mít.

clanek_009

Vertikální žaluzie FOA

Zmínit samozřejmě musíme i vertikální žaluzie FOA, které jsou vhodné zejména k zastínění velkých prosklených ploch. Kromě běžných pokojů jsou tak vhodné například také do kanceláří. 

clanek_010

Vzorky rolet zdarma do Vaše moodboardu

Pokud zvažujete, že si svůj vlastní moodboard také vytvoříte, a zároveň byste si rádi pořídili nové rolety či žaluzie FOA, máme pro Vás skvělý tip. Nechte si domů zdarma zaslat až 8 vzorků, které do svého moodboardu zakomponujete. Nejen, že tak svůj moodboard krásně doplníte o další prvek, ale zároveň si uděláte jasnou představu o námi nabízených roletách ři žaluziích. 

clanek_011

Správně odhadnout, jak budou rolety a žaluzie po instalaci v daném pokoji působit, nemusí být totiž vůbec snadné. I když na našem e-shopu uvádíme obrázky, které nejsou jen ilustrativní, ale maximálně ukazují, jak rolety skutečně vypadají, každý monitor může být nastaven jinak, proto může docházet k rozdílům v jednotlivých odstínech. Právě proto Vám nabízíme vzorky látek, se kterými si představu uděláte daleko lépe

Vidět vzorky konkrétních látek v obchodě či na internetu Vám neusnadní výběr tak, jako když je můžete vidět naživo přímo ve svém obýváku. Nejlepší je tedy nechat si od nás poslat vybrané vzorky, a ty si následně doma přiložit k podlaze, nábytku, oknu či ke stěně v konkrétní místnosti, a až poté si rolety a žaluzie v klidu objednat. 

A jestliže byste si nevěděli s čímkoliv rady, neváhejte se na nás kdykoliv obrátit. Náš profesionálně vyškolený personál Vám se vším ochotně poradí tak, abyste s našimi roletami byli maximálně spokojeni. Jsme tu pro Vás každý všední den od 8 do 16 hodin.