Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Rolety na střešní okna

26 položek celkem
Nahoru
Další produkty

Rolety pro střešní okna musí kromě své stínicí funkce splňovat ještě jeden náročný požadavek - neprověšovat se i při extrémních úhlech naklonění okna. Střešní rolety proto nemůžete jen tak nahradit žaluziemi nebo běžnými roletami

Rolety a žaluzie na střešní okna zajišťují regulaci příchozího a odchozího světla a tepla tak, aby bez ohledu na počasí za okny, bylo uvnitř pokoje vždy tolik světla a tepla, kolik si právě přejete mít.

Pro majitele oken VELUX máme nabídku speciálně připravených rolet pro střešní okna VELUX. Podobně pro okna Fakro nabízíme rolety pro střešní okna Fakro.

Na střešní okna patří látkové rolety od FOA

Bydlení v podkrovním bytě má jisté kouzlo. Šikmé linie a nepravidelné vzory zajímavě rozbíjejí pravoúhlou uniformitu běžných bytů a každý podkrovní byt je naprosto unikátní. Za jistou exkluzivitu ale platí jeho obyvatelé určitou daň v podobě různých nestandardních rozměrů a unikátních řešení.

To se týká i zastínění střešních oken. Nejde jen o výšku a šířku okna, ale hlavně o to, aby se rolety či žaluzie neprověšovaly do volného prostoru, ale stále přiléhaly k okenní tabulce. A to i v případě, kdy je okno otevřené.

Je to celkem výzva, jelikož střešní okna se nejčastěji otevírají podél horizontální osy otáčení, a tak vlastně zvyšují úhel sklonu. To vše musí rolety na střešní okna s přehledem zvládnout při zachování plné funkčnosti.

Pro majitele oken Velux nebo Fakro máme dobrou zprávu – nabízíme rozměry přímo typizované pro tyto dva systémy střešních oken. Ale vždy máte možnost zadat rozměry rolet při objednávce ručně, nezávisle na značce okna, které používáte.

Roleta na střešní okno - montáž

Specifikum střešních rolet je, že jsou vyžadovány vodící lišty. Právě ty totiž zajistí, že rolety půjdou stahovat a vytahovat, aniž by se prověsily. Prostě se posouvají v přimontovaných lištách a krásně drží i na oknech v extrémních pozicích, či dokonce na oknech, která překlopíte „vzhůru nohama“.

Celá kazeta a mechanismus rolety je za lištami skrytý, takže pohled z okna nic neruší. O pár centimetrů čtverečních se jen zmenší plocha okna, jelikož lišty ji zčásti překryjí.

Při montáži se tedy nevyhnete práci s vrtačkou a šroubovákem, ale slibujeme, že pokud jste alespoň jednou už vrtačku v ruce měli, zvládnete to s přehledem za pár minut.

Lze běžné rolety použít na střešní okna?

Jednoduše řečeno: ne. Nelze. Je to právě proto, že na běžné látkové rolety působí gravitační síla pouze ve směru její osy y, čili ve stejném směru, v jakém se z kazety odvíjí. Naproti tomu u nakloněného okna se gravitace projevuje jak v ose y, tak v ose z, čili jakoby skrz látku. Čím větší sklon okna, tím větší síla se snaží roletu prohnout.

Krycí lišta je z pevného materiálu a je navíc přišroubována k rámu okna. Nijak se neprohýbá a krásně tak podepírá roletu. Pokud tedy máte střešní okno, rovnou uvažujte o roletách, které jsou k tomu určeny.

Jestliže se vám líbí rolety plisé, které připomínají harmoniku, můžete kromě rovných látkových rolet pro střešní okna, použít právě rolety plisé pro střešní okna.

Měření vašich oken pro Látkové střešní rolety

U oken Vekra a Fakro si můžete při objednávce rolety vybrat přesný rozměr přímo z nabídky. Jinak ale stačí držet se našeho návodu.

Samozřejmě jsme Vám k dispozici na naší zákaznické lince. Pokud si nejste s čímkoliv jisti, zavolejte nám a vše společně zvládneme po telefonu.