Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Jakým způsobem se posílají vzorky

Plánujete si pořídit nové rolety Den a noc, látkové rolety nebo termo rolety od FOA, ale nejste si jisti, jak budou v interiéru Vašeho domu vypadat? Nechte si zaslat několik vzorků a vyberte si ty pravé přímo z pohodlí svého domova.

Správně odhadnout, jak budou rolety po instalaci v daném prostoru působit, nemusí být snadné. Na našem e-shopu uvádíme obrázky, které nejsou jen ilustrativní, ale ukazují, jak rolety skutečně vypadají. Fotky jsou velmi pečlivě upravovány, aby se odstín co nejvíce shodoval. Problém ovšem tkví v tom, že každý monitor může být nastaven jinak, proto může docházet k rozdílům. Nicméně i tak chodit po bytě s notebookem či mobilem a přikládat ho k oknu není zrovna moc praktické. Právě proto Vám nabízíme vzorky látek, se kterými si představu uděláte daleko lépe

Pokud si ale přece jen chcete odstíny nejprve srovnat na obrazovce Vašeho zařízení, podívejte se v detailu produktu na čtvrtou fotku, která odstín přiblíží nejvěrněji. Jestli váháte mezi dvěma barvami a chcete si je porovnat na našich stránkách, můžete to udělat tak, že si fotky obou otevřete ve dvou menších oknech a srovnáte je.

clanek_001

Objednejte si vzorky rolet až k Vám domů

Pokud si tedy nejste jisti, jaký odstín nových rolet FOA zvolit, neváhejte a objednejte si nezávazně vzorky látek. Jsou zdarma a dorazí k Vám domů opravdu rychle. Kromě rolet Den a noc můžete vybírat také z římských rolet, látkových rolet, rolet na střešní okna, rolet Plisé a termo rolet. Mimo jiné má FOA širokou nabídku vertikálních žaluzií a sítí proti hmyzu

Vidět vzorky daných látek v obchodě či na internetu Vám neusnadní výběr tak, jako když je můžete vidět naživo u sebe doma. Nejlepší je tedy nechat si od nás poslat vybrané vzorky a ty si následně doma přiložit k podlaze, nábytku, oknu či ke stěně, a až poté si rolety objednat. Pokud Vám na designu opravdu záleží, může se jednoduše stát, že výsledný odstín rolety bez pomoci vzorku látky prostě netrefíte.

Jakou barvu rolet FOA vybrat?

Samotná látka na roletách Den a noc FOA je tvořena pruhy ze dvou různých materiálů

První je síťka, která průchodu světla prakticky vůbec nebrání. Druhý pruh je neprůhledná látka, nebo průsvitná jen do jisté míry v závislosti na gramáži látky, ale především tedy na barvě látky. Látkové, termo, římské či rolety Plisé jsou pak tvořeny jedním pruhem látky. Co se týče průsvitnosti daných látek, tak obecně platí, že čím tmavší tkaninu zvolíte, tím většího zastínění dosáhnete

Všechny látky rolet Den a noc FOA ovšem částečně propouští světlo a nejsou 100% zatemňující. Většího zastínění můžete jednoduše dosáhnout pořízením tmavšího odstínu a vyšší gramáží. 

Pokud chcete docílit 100% zatemnění, pak jsou jasnou volbou látkové rolety. Neprosvítá v nich ani jediný paprsek světla, protože v látce rolety nejsou žádné mezery. Termo rolety mají zase tu výhodu, že kromě světla pracují také s teplem. V horkých dnech chrání místnost před přehřátím a v chladných naopak zabraňují úniku tepla. 

Jestliže se nemůžete rozhodnout, zdali zvolit spíše závěsy nebo klasické rolety, mohly by pro Vás představovat vhodnou alternativu římské rolety. Můžete je nařasit v požadované výšce, a tím pádem vytvořit estetickou ozdobu. Rolety Plisé pro změnu umožňují zastínit jakoukoliv část okna. Můžete je stahovat shora nebo také vytahovat ze spodní části okna směrem nahoru.

Podle toho, jak daná látka a materiál propouští světlo, se hodí do určitých místností. Aby tedy mohly rolety dotvořit atmosféru daných pokojů co možná nejlépe, je třeba se na výběr konkrétních látek zaměřit opravdu důkladně. 

Konkrétní barvu samozřejmě necháme čistě na Vás. Co se ale týká jednotlivých řad, máme pro Vás radu. Světlé látky s menší gramáží se hodí pro místnosti, které potřebujete prosvětlit, a naopak látky tmavší s větší gramáží se hodí do místnosti, kde třeba spíte a potřebujete tmu.

 • Kam se hodí rolety se světlejšími látkami?

  Čím světlejší látka je, tím více světla propouští. Díky těmto vlastnostem se světlejší rolety hodí především do těch místností, které nechceme úplně zatemnit, ale pouze v nich chceme příjemně regulovat míru příchozího světla

  Světlejší látky jsou proto ideální například do kuchyní či obývacích pokojů, kde není úplné zatemnění žádané. 

  Není ovšem vyloučeno, že zatemňující látka nemůže být světlá. V naší Blackout řadě najdete například krémové či šedé látky, které dokáží místnost také značně zatemnit. 

 • Kam se hodí rolety s tmavšími látkami? 

  Naopak rolety s tmavšími látkami se hodí především do místností, které chceme co nejvíce zatemnit. Jak už bylo výše zmíněno, látky rolet Den a noc nemají schopnost zatemnit místnost na 100 %, ale míra jejich zastínění je opravdu velmi přijatelná. Je totiž dobré si uvědomit, že se ještě stále jedná o rolety, které jsou přidělány na okně, 100% míru zatemnění tedy ani nelze očekávat. Naopak látkové rolety, které kryjí plochu okna ze 100% tuto schopnost mají. Je s nimi tedy snazší docílit úplného zatemnění.

  A právě díky svým nadmíru uspokojivým zatemňovacím schopnostem jsou látkové nebo termo rolety vhodné především do pokojů, kde spíme – tedy do ložnic, dětských pokojů a pokojů pro hosty. Vhodné jsou rovněž blackout rolety Den a noc. Takové rolety mohou během dne sloužit k příjemnému zastínění a večer, kdy se chystáme spát, je můžeme snadno zatemnit. 

clanek_002

Jak si objednat vzorky rolet?

Objednat si vzorky je velice snadné. Vyberte si takové rolety, látky a design, o kterých si myslíte, že by ve Vašem bytě vypadaly dobře. V tomto okamžiku není vůbec potřeba přemýšlet třeba o typu kazety, či o tom, na jaké straně rolety má být ovládání. Pro lepší orientaci můžete využít filtr po levé straně, který Vám vyhledávání usnadní.

Postupovat lze dvěma způsoby:

 • Můžete si vybírat přímo v nabídce rolet. Vyberete si rolety podle barvy nebo zatemnění - nízké, střední, vysoké nebo blackout. V každém typu rolet Den a noc, látkových rolet nebo termo rolet je uvedeno i to, v jakých kazetách je dodáváme. Standardně jsou k dispozici otevřená, POLO a MAXI kazeta.

  Součástí názvu rolety je i kód látky. Například roleta Den a noc, Krémová slim, A 036 má kód látky A 036. Zaznamenejte si ho někam a pokračujte v hledání a prohlížení dalších látek. Vždy, když najdete látku, která Vás zaujala, poznamenejte si její kód.

 • Hledejte látku jen v seznamu vzorků. Ve chvíli, kdy vybíráte jen typ látky a vzor, nemusíte řešit nic jiného. Klidně tedy jděte na naši nabídku vzorků zdarma a jen očima vybírejte vhodnou látku. Výhodou je, že máte všechny látky a jejich kódy na jednom místě.

  Jestli si chcete prohlédnout ilustrační obrázek, stačí na vybranou látku kliknout a dostanete se do detailu konkrétní rolety. Tím získáte představu, jak vypadají rolety nainstalované v místnosti.

Jakmile máte vybrané konkrétní látky, stačí na stránce vzorků zdarma vyplnit jednoduchý formulář. Zadejte své jméno a e-mailovou adresu, abychom Vás mohli kontaktovat. Do textu zprávy vypište kódy látek (maximálně 8 látek) a také svou poštovní adresu, na kterou Vám vzorník zašleme.

Pokud si ovšem ani z 8 zaslaných látek nevyberete, zkuste nás kontaktovat a určitě se nějak domluvíme. Ozvat se nám můžete:

 • napsat svůj požadavek přímo do formuláře na stránce, 
 • zavolat na naši infolinku +420 555 222 462, 
 • napsat nám e-mail na adresu info@foa.cz.

Vzorky pro FOA chystá charita Hrabyně 

Vzorky pro společnost FOA chystá a připravuje charita Hrabyně, jejímž posláním je pomoci lidem, kterým život komplikuje nelehký zdravotní stav. Navíc připravují také náhradní díly, které poté obratem posíláme zákazníkům. Každým odeslaným vzorkem i náhradním dílem tak společně s Vámi podporujeme dobrou věc. 

Je třeba myslet na to, že vzorky nemusí být střiženy vždy úplně přesně. To je z důvodu stříhání nůžkami. Vaše vybrané rolety se však řežou na stroji a v případě římských rolet se ještě prošívají. Nemusíte mít tedy obavy, rolety budou vždy rovné.

Charita Hrabyně 

Charita Hrabyně je nestátní nezisková církevní organizace. Hlavním předmětem činnosti této charity je charitativní činnost ve prospěch lidí v nouzi, poskytování sociálních služeb, zřizování a provozování charitativních služeb, domovů, ústavů, sociálních a jiných zařízení, provozování chráněných dílen pro zdravotně postižené, pořádání sbírek a humanitárních akcí za účelem pomoci potřebným u nás i v zahraničí

clanek_003

A právě s charitou Hrabyně jsme navázali v roce 2020 naši spolupráci, která trvá až do dnešní doby. Spolupráce je zaměřena především na přípravu a chystávání vzorků rolet a nahradních dílů pro e-shopy Fexi a FOA

A byly to právě tyto spolupráce, které napomohly ke zřízení nového pracovního místa pro osobu s handicapem, jež se díky tomu mohla zapojit do pracovního procesu a kolektivu. S každým objednaným vzorkem FOA Vás tak může těšit pocit, že jste napomohli dobrému skutku