Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Údržba a čištění Vertikálních žaluzií

Žaluzie jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. Čištění našich Vertikálních žaluzií je velmi jednoduché a časově nenáročné. Zjistěte více o tom, jak na údržbu Vertikálních žaluzií

Zjistěte více

Vertikální žaluzie jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. u Vertikálních žaluzií ale nemusíte mít z čištění vůbec strach. Jejich údržba je velmi snadná a časově nenáročná. Lamely Vertikálních žaluzií je možné velmi snadno sundat, ale pro údržbu a čištění to není vždy nutné. Inspirujte se našimi radami pro údržbu a čištění.

POZOR: Látky s napařovanou hliníkovou vrstvou se nesmí čistit vodou – vrstva by se tím poškodila. Jedná se o látky typu PREMIUM - VK.

Čištění lamel

Při čištění není nutné žaluzie celé odinstalovat. Ušetříte si tak práci s demontáží a montáží. Pokud vertikální žaluzie vyžadují hloubkové čištění, můžete sundat pouze lamely a ty čistit samostatně. 

Začněte s prachem

Vertikální žaluzie FOA mají antistatickou úpravu. Ta však nevydrží věčně. Výhodou oproti klasickým alu žaluziím je, že se vertikální žaluzie neustále oklepávají a prach na nich prakticky nezůstává. Pokud se tak přeci jen stane, stačí použít obyčejnou prachovku nebo vysavač na nejnižší možný výkon.

Suchý i vlhký hadřík

Pokud je to možné, žaluzie čistěte pouze suchým hadříkem. Při větším znečištění můžete použít i hadřík navlhčený, ale nechte pak lamely dobře proschnout.

Jemný čisticí prostředek

Je-li lamela příliš znečištěná, můžete použít i jemný čisticí prostředek. Nejprve však vyzkoušejte reakci látky na skrytém místě. Pokud po uschnutí neuvidíte změny na látce, můžete začít s čištěním i jinde.

Nepoužívejte kartáč

Na čištění Vertikálních žaluzií nepoužívejte kartáče, písek ani jiné drsné předměty. Povrch žaluzie by se mohl poškodit.


Vlastnosti látek

Látky jsou z části tvořeny přírodními vlákny, jako je bavlna a len. Možné nepravidelnosti a nerovnosti jsou způsobené charakteristikou dané tkaniny.

Tvarová stabilita

Všechny látky se předem upravují, takzvaně se nechávají srazit. Při působení vlhkosti a teploty se mohou vlákna natáhnout, mohou se vytvořit záhyby, nebo v látce mohou vznikat nepravidelnosti.

Všechny látky a jejich materiály prochází přísným testováním do vhodnosti pro použití a odpovídají těm nejvyšším nárokům na jejich kvalitu.

Barvostálost

Všechny látky jsou testovány, s výjimkou některých přírodních látek. Barvy látek se mohou účinkem světla měnit.

Mezi různými výrobními šaržemi mohou existovat rozdíly v barvě. Při objednání více rolet se snažíme o to, aby látka pocházela z jedné šarže.

Varování

Výrobce neručí za nesprávné ovládání nebo chybnou montáž.

Výrobce nezaručuje výsledky čištění.

Výrobce si vyhrazuje právo výrobky měnit a zlepšovat.

Vždy dodržujte pokyny výrobce k čištění.

U syntetických látek dochází ke sražení o 1 až 2 %, u látek s podílem přírodních látek maximálně o 3 %.

Mohlo by Vás zajímat