Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Údržba a čištění Římských rolet

Rolety jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. Čištění Římských rolet je velmi jednoduché a časově nenáročné. Zjistěte více o tom, jak na údržbu Římských rolet. Zjistěte více o tom, jak na údržbu Římských rolet

Zjistěte více

Rolety jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. U Římských ale nemusíte mít z čištění vůbec strach. Jejich údržba je velmi snadná a časově nenáročná. Inspirujte se našimi radami pro údržbu a čištění.

Praní Římských rolet

Údržba Římských rolet by se dala srovnat s údržbou záclon. Textilie je k profilu uchycena pomocí suchého zipu, a proto ji lze velmi snadno sundat.

Rolety můžete prát ručně nebo v pračce při teplotě 30 °C, ale neždímejte je. Zvolte program pro praní jemného prádla nebo pro praní záclon. Průsvitné Římské rolety nežehlete vůbec, ostatní látky perte pouze na stupeň s nízkou teplotou.

Látku sundejte z konzole (je připevněna na suchý zip). Rozvažte šňůrky a poznačte si výšku, kde musíte rolety opět přivázat
Z látky vyndejte plastové tyčky a odložte je stranou
Celou látku pak můžete vyprat ručně nebo v pračce na 30 °C
Poté ji nechte dobře vyschnout
Látku vyžehlete na stupeň s nízkou teplotou
Následně ji nasaďte na konzoli pomocí suchého zipu
Poté látkou provlečte plastové tyčky a zavažte šňůrky do poznačené výšky

Vlastnosti látek

Látky jsou z části tvořeny přírodními vlákny, jako je bavlna a len. Možné nepravidelnosti a nerovnosti jsou způsobené charakteristikou dané tkaniny.

Tvarová stabilita

Všechny látky se předem upravují, takzvaně se nechávají srazit. Při působení vlhkosti a teploty se mohou vlákna natáhnout, mohou se vytvořit záhyby, nebo v látce mohou vznikat nepravidelnosti.

Všechny látky a jejich materiály prochází přísným testováním do vhodnosti pro použití a odpovídají těm nejvyšším nárokům na jejich kvalitu.

Barvostálost

Všechny látky jsou testovány, s výjimkou některých přírodních látek. Barvy látek se mohou účinkem světla měnit.

Mezi různými výrobními šaržemi mohou existovat rozdíly v barvě. Při objednání více rolet se snažíme o to, aby látka pocházela z jedné šarže.

Varování

Výrobce neručí za nesprávné ovládání nebo chybnou montáž.

Výrobce nezaručuje výsledky čištění.

Výrobce si vyhrazuje právo výrobky měnit a zlepšovat.

Vždy dodržujte pokyny výrobce k čištění.

U syntetických látek dochází ke sražení o 1 až 2 %, u látek s podílem přírodních látek maximálně o 3 %.

Mohlo by Vás zajímat