Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Údržba a čištění Římských rolet

Rolety jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. Čištění Římských rolet je velmi jednoduché a časově nenáročné. Zjistěte více o tom, jak na údržbu Římských rolet. Zjistěte více o tom, jak na údržbu Římských rolet

Zjistěte více

Rolety jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. U Římských ale nemusíte mít z čištění vůbec strach. Jejich údržba je velmi snadná a časově nenáročná. Inspirujte se našimi radami pro údržbu a čištění.

Praní Římských rolet

Údržba Římských rolet by se dala srovnat s údržbou záclon. Textilie je k profilu uchycena pomocí suchého zipu, a proto ji lze velmi snadno sundat.

Rolety můžete prát ručně nebo v pračce při teplotě 30 °C, ale neždímejte je. Zvolte program pro praní jemného prádla nebo pro praní záclon. Průsvitné Římské rolety nežehlete vůbec, ostatní látky perte pouze na stupeň s nízkou teplotou.

Látku sundejte z konzole (je připevněna na suchý zip). Rozvažte šňůrky a poznačte si výšku, kde musíte rolety opět přivázat
Z látky vyndejte plastové tyčky a odložte je stranou
Celou látku pak můžete vyprat ručně nebo v pračce na 30 °C
Poté ji nechte dobře vyschnout
Látku vyžehlete na stupeň s nízkou teplotou
Následně ji nasaďte na konzoli pomocí suchého zipu
Poté látkou provlečte plastové tyčky a zavažte šňůrky do poznačené výšky

Vlastnosti látek

Látky jsou z části tvořeny přírodními vlákny, jako je bavlna a len. Možné nepravidelnosti a nerovnosti jsou způsobené charakteristikou dané tkaniny.

Tvarová stabilita

Všechny látky se předem upravují, takzvaně se nechávají srazit. Při působení vlhkosti a teploty se mohou vlákna natáhnout, mohou se vytvořit záhyby, nebo v látce mohou vznikat nepravidelnosti.

Všechny látky a jejich materiály prochází přísným testováním do vhodnosti pro použití a odpovídají těm nejvyšším nárokům na jejich kvalitu.

Barvostálost

Všechny látky jsou testovány, s výjimkou některých přírodních látek. Barvy látek se mohou účinkem světla měnit.

Mezi různými výrobními šaržemi mohou existovat rozdíly v barvě. Při objednání více rolet se snažíme o to, aby látka pocházela z jedné šarže.

Varování

Výrobce neručí za nesprávné ovládání nebo chybnou montáž.

Výrobce nezaručuje výsledky čištění.

Výrobce si vyhrazuje právo výrobky měnit a zlepšovat.

Vždy dodržujte pokyny výrobce k čištění.

U syntetických látek dochází ke sražení o 1 až 2 %, u látek s podílem přírodních látek maximálně o 3 %.

Mohlo by Vás zajímat

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení