Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Údržba a čištění Hliníkových žaluzií

Hliníkové žaluzie jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. Čištění našich žaluzií je velmi jednoduché a časově nenáročné.

Zjistěte více

U nás ve FOA není potřeba se znečištění žaluzií bát. Připravili jsme pro Vás hned několik tipů, jak žaluzie čistit. Nejjednodušší bude žaluzie čistit přímo na oknech, nesundávat je. Lamely čistěte opatrně, jakmile ji zlomíte nebo pokřivíte, není jednoduché ji narovnat.  Inspirujte se našimi radami pro údržbu a čištění.

Čištění na okně

Při čištění není nutné  žaluzie z okna sundávat. Ušetříte si tak práci s demontáží a montáží. Díky natáčení lamel doporučujeme žaluzie vyčistit zavřené i otevřené zvlášť. 

Suchý hadřík a vlhký hadřík

Nejúčinnější metoda je čistit jednu lamelu po druhé. Začněte suchým hadříkem a prachovkou. Pokud budou žaluzie stále znečištěné, můžete použít i vlhký hadřík.

S vysavačem opatrně 

Prach můžete také odstranit vysavačem. Dejte si však pozor, abyste nepoškodili lamely žaluzií.

Jemný čisticí prostředek

Je-li žaluzie příliš znečištěná, můžete použít i jemný čisticí prostředek. Nepoužívejte agresivní čistící prostředky na bázi ředidla, technického benzínu apod.

Speciální hadřík na žaluzie

Jistě ho znáte. Tato pomůcka je již poměrně rozšířená. Díky této pomůcce nemusíte čistit každou lamelu zvlášť, ale zároveň jich vyčistíte několik.

Parní čistič

Na trhu je dostatek domácích parních čističů na žaluzie. Tyto produkty jsou přímo určené pro čištění domácích źaluzií. K dostání jsou v široké cenové hladině. Pro větší plochy a více žaluzií doporučujeme zakoupit dražší variantu.

Profesionální firmy

Pokud máte žaluzie znečištěny tak, že je nedokážete vyčistit, můžete o pomoc požádat profesionální firmy. Tyto firmy většinou používají čistící stroje na bázi vysokotlaké páry. Jsou schopny vyčistit zdánlivě nevyčistitelný prach a nepořádek.

Nepoužívejte kartáč

Na čištění žaluzií nepoužívejte kartáče, písek ani jiné drsné předměty. Povrch lamel by se mohl poškodit.