Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Údržba a čištění Bambusových žaluzií

Bambusové žaluzie jsou neustále vystaveny prachu a znečištění. Čištění našich žaluzií je velmi jednoduché a časově nenáročné. Zjistěte více o tom, jak na údržbu Bambusových žaluzií

Zjistěte více

U nás ve FOA není potřeba se znečištění žaluzií bát. Připravili jsme pro Vás hned několik tipů, jak žaluzie čistit. Nejjednodušší bude žaluzie čistit přímo na oknech, nesundávat je. Lamely čistěte opatrně, jakmile je zlomíte nebo pokřivíte, není možné je narovnat. Inspirujte se našimi radami pro údržbu a čištění.

Čištění na okně

Při čištění není nutné žaluzie z okna sundávat. Ušetříte si tak práci s demontáží a montáží. Díky natáčení lamel doporučujeme žaluzie vyčistit zavřené i otevřené zvlášť.

Suchý hadřík

Nejúčinnější metoda je čistit jednu lamelu po druhé. Lamely čistěte zásadně suchým hadříkem a prachovkou. Nepoužívejte mokrý hadřík.

S vysavačem opatrně

Prach můžete také odstranit vysavačem. Dejte si však pozor, abyste nepoškodili lamely žaluzií.

Speciální hadřík na žaluzie

Jistě ho znáte. Tato pomůcka je již poměrně rozšířená. Díky této pomůcce nemusíte čistit každou lamelu zvlášť, ale zároveň jich vyčistíte několik.

Profesionální firmy

Pokud máte žaluzie znečištěny tak, že je nedokážete vyčistit, můžete o pomoc požádat profesionální firmy. Jsou schopny vyčistit zdánlivě nevyčistitelné nečistoty a nepořádek.

Nepoužívejte kartáč ani agresivní chemii

Na čištění žaluzií nepoužívejte kartáče, písek ani jiné drsné předměty. Povrch lamel by se mohl poškodit. Stejně tak se vyvarujte použití přípravků na bázi Sava.

Mohlo by Vás zajímat