Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Sítě proti hmyzu

4 položek celkem

Ať už používáte jako stínicí techniku rolety, žaluzie, nebo cokoliv jiného, proti přístupu hmyzu do bytu vám to nepomůže. Na to potřebujete sítě proti hmyzuSítě do oken proti hmyzu na míru jsou nadmíru praktickou ochranou před létajícím i lezoucím hmyzem. Obzvláště v létě jsou okenní sítě vynikajícím pomocníkem, ale není nutné je sundavat po celý rok.

Sítě proti hmyzu nebrání nijak ve výhledu ven, zpříjemní váš den, noční spánek a vytvoří bezpečnější prostředí pro děti. Na FOA najdete jak sítě do oken, tak i sítě do dveří. Můžete vybírat různé systémy pro upevnění sítí na okna či dveře.

Sítě proti hmyzu

Asi to známe všichni – odpolední pohoda u kávy, příjemný rozhovor s přáteli u dobrého jídla a najednou rychlý pohyb rukou, zakončený hlasitým plácnutím do krku, tváře, stehna, předloktí, prostě kamkoliv, kde si ten otravný komár sedl a bodl.

Domov by přeci měl být místem k odpočinku a relaxaci. Bezpečným útočištěm. Nikdo nechce trávit večery pobíháním po bytě s nějakým sprejem nebo utěrkou a lovem komárů a much. Proto jsou tu sítě do oken proti hmyzu.

Létající hmyz nemá šanci

Jaro a léto jsou jistě krásná období roku. Všechno se probudí, kvete, žije a hemží se. Z něčeho máme radost, jako třeba z vůně květin, zpěvu ptáků nebo z mláďat. Jiné věci nás moc nepotěší, jako pylové alergie nebo létající hmyz jako mouchy, vosy, komáři.

Jaký je princip sítí proti hmyzu?

Sítě do okna zabraňují těmto obtížným tvorečkům ztrpčovat Vám život ve Vašem bytě či domě. Jejich princip je snadný a podobá se sítu, které má za úkol větší předměty zadržet a menší nechat projít.

To, co skrze síť může projít, to je čerstvý vzduch zvenčí. Co naopak zůstane venku, to je i ten nejmenší brouček a muška. Přes síť do okna nebo síť do dveří se prostě nemají jak dovnitř dostat. A samozřejmě se to netýká jen létajícího, ale i lezoucího hmyzu.

Nenarušuje síťka na okna jejich funkci?

Nemusíte se bát, že byste okno nemohli zavřít či naopak naplno otevřít, pokud je opatřeno sítí proti hmyzu. Sítě proti hmyzu do oken jsou navrženy tak, že se nasadí na okenní rám. Tam se uchytí pomocí magnetků, suchým zipem, případně se zaklesne nějakými háčky. Okraje sítě tak přiléhají k pevné části okna a pohyblivé křídlo je možné používat úplně normálně.

Existují samozřejmě důvody, proč dočasně síť proti hmyzu odstranit – potřeba otevřít i druhou polovinu okna, mytí parapetu nebo jen chcete pověsit prádlo na sušák, přimontovaný zvenčí pod oknem. Proto je každá síť připevněna tak, aby ji šlo jednoduše sejmout a vzápětí opět nasadit.

Pro lepší pohodlí je možné pořídit si rolovací sítě proti hmyzu. Když budete potřebovat přístup ven, prostě síť vytáhnete vzhůru stejně, jako třeba látkovou roletu.

Na jaká okna lze síť proti hmyzu instalovat?

Zjednodušeně řečeno na každé. Nezáleží na typu, rozměrech nebo výrobci. Každé okno může být sítí osazeno. A nejen to – dodáváme i sítě do dveří. Tam se potom taková síť chová jako další dveře. Když tedy chcete větrat a otevřete dveře, síť na dveřích je stále zavřena a brání hmyzu v průniku do bytu. Jakmile potřebujete dveřmi projít, prostě jen otevřete rám se sítí, jako by to byly normální dveře, a pak je za sebou zavřete.