Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Údržba a čištění Sítí proti hmyzu

Sítě proti hmyzu jsou neustále vystavovány znečištění. Čištění Sítí proti hmyzu je velmi jednoduché a časově nenáročné. Zjistěte více o tom, jak a proč udržovat sítě proti hmyzu

Zjistěte více

Představte si sítě proti hmyzu jako hrubý filtr, přes který dýcháte.

Sítě proti hmyzu bývají často vystavovány znečištění, a proto je údržba důležitá. z čištění však nemusíte mít strach. Způsob čištění se liší u rolovacích sítí a sítí, které se pouze nasazují za rám. u Sítí proti hmyzu na dveře můžete použít kombinaci obou metod. Záleží na prostoru, který pro čištění máte.

Údržba a čištění Sítí proti hmyzu nasazených na rámu okna

Tyto sítě doporučujeme čistit dvakrát ročně a na zimu sundávat z oken. Poprvé je dobré sítě čistit před zimou a podruhé během sezóny. Pokud bydlíte v oblasti se zvýšeným výskytem hmyzu, prachu nebo jiných nečistot, sítě doporučujeme čistit i častěji. Zvýšíte tak její životnost.

Vysátí vysavačem na lehký výkon

Tento krok můžete provádět i častěji během sezón. Nastavte si vysavač na nejmenší výkon a opatrně vysajte celou plochu sítě. Na vysavač netlačte, mohlo by dojít k vypadnutí a deformaci sítě.

Sítě proti hmyzu odinstalujte z oken

U nasazovacího systému je to velmi jednoduché. Stačí otočit kotvící háčky do polohy, která nedrží síť na okně. Dejte si pozor, ať Vám nevypadne ven z okna.

Kartáč a vlhký hadr

Síť můžete očistit standardním kartáčem, který se používá například na oblečení. Celou síť s rámem vyčistěte vlhkým hadrem například s mýdlovou vodou. Nepoužívejte agresivní chemii, jako je například ředidlo.

Opláchnutí vodou

Kompletně celé sítě můžete nakonec opláchnout vodou. Ideální je použít vanu, sprchový kout. Pokud máte k dispozici zahradu, bude pro Vás čištění ještě snazší. Sítě nechte vždy dobře proschnout na slunci.

Před zimou uschovat

Sítě doporučujeme skladovat naležato a v suchém prostoru. Je možné je například obalit do streč fólie. Takto budou opět na jaře připraveny k použití.

Údržba a čištění rolovacích Sítí proti hmyzu

Čištění na okně

Při čištění není nutné sítě z okna sundávat. Ušetříte si tak práci s demontáží a montáží. Pokud však vyžaduje hloubkové čištění, můžete sítě bez obav sundat, ale nejlépe se Vám bude čistit ve svislé poloze na okně.

Začněte vysavačem

Sítě po stažení nejříve vysajte vysavačem. Ten nastavte na nejnižší výkon a při vysávání na síť netlačte.

Kartáč a vlhký hadr

Síť můžete očistit standardním kartáčem, který se používá například na oblečení. Celou síť s rámem vyčistěte vlhkým hadrem například s mýdlovou vodou. Nepoužívejte agresivní chemii, jako je například ředidlo.

Roztažené rolety nechte proschnout

Po dokončení čištění nechte síť roztaženou, dokud úplně neproschne. Pomoci si můžete i suchým hadříkem. Jakmile jsou sítě suché, můžete je dále používat dle libosti. Přes zimu doporučujeme mít sítě vytažené a narolované v horní kazetě.

Varování

Výrobce neručí za nesprávné ovládání nebo chybnou montáž.

Výrobce nezaručuje výsledky čištění.

Výrobce si vyhrazuje právo výrobky měnit a zlepšovat.

Vždy dodržujte pokyny výrobce k čištění.

Mohlo by Vás zajímat