Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Římské rolety

51 položek celkem
Roleta Římská, STANDARD, Béžová, R 002 383/267
Roleta Římská, STANDARD, Červená, R 016 407/267
Roleta Římská, STANDARD, Čokoládová, R 005 391/267
Roleta Římská, STANDARD, Khaki, R 015
od 797 Kč

Látka: R 015

406/267
Roleta Římská, STANDARD, Korálová, R 009 detail 7440/50/50
Roleta Římská, STANDARD, Meruňková, R 003 detail 7425/50/50
Roleta Římská, STANDARD, Pomerančová, R 008 detail 7437/50/50
Roleta Římská, STANDARD, Smetanová, R 001 detail 429/50
Roleta Římská, STANDARD, Světle hnědá, R 004 389/267
Roleta Římská, STANDARD, Světle šedá, R 010 400/267
Roleta Římská, STANDARD, Světle zelená, R 011 403/267
Nahoru
Další produkty

Závěsy nebo záclony se vám do bytu nehodí? Pak se možná místo úplně prázdných oken rozhodnete pro římské rolety. Římské neboli řasící rolety jsou něco mezi závěsem a klasickou roletou. Mohou být prosté, ale i různě ozdobné a lze je zavázat nebo upevnit v jakékoliv výšce okna.

Zatímco klasické rolety jsou většinou zhotoveny z jednoduchého pruhu jednobarevné látky a zatahují se pomocí tenkého řetízku nebo šňůrky, římské rolety mají třeba všité různé ozdobné pásky či stuhy, pomocí kterých lze roletu nařasit a v požadované výšce připevnit. Římské rolety proto vypadají velmi ozdobně.

Římské rolety – spojte klasiku s moderním

Moderní Římské rolety dávají člověku podobný pocit jako závěsy, ale s univerzálností a funkčností tradičních okenních rolet. Už není nutné, aby na okně bezvládně a nudně visely textilní závěsy. Pořiďte si látkové Římské rolety, aby váš domov byl moderní, ale s tradičním přístupem.

Římská roleta je oblíbená zejména kvůli své dekorativní funkci. Díky postupnému skládání při vytahování rolet tvoří elegantní 3D sklady látky a vhodným výběrem barvy či motivu je lze přizpůsobit k dokonalosti.

Jak si vybrat správné Římské okenní rolety

Výběr rolet je sice ta zábavná část, ale může to být také dost obtížná část nákupu nové stínicí techniky. Máte mnoho možností a může být obtížné zúžit výběr na pouhou hrstku. Ale nenechte se tím odradit. Zde je několik tipů, které Vám s výběrem rolet pomohou:

Vzor, barva a látka

Látky pro Římských rolet přichází s jedinečnými vzory, barvami a vlastnostmi. Vyberte si mezi látkami průsvitnými, neprůsvitnými a přímo stínícími. Dále určete své oblíbené barvy a vzory, které jsou k dispozici ve zvolené tkanině. Existuje spousta možností – buď plné barvy nebo se můžete rozhodnout pro výběr nějakého vzoru.

Pokud zúžíte výběr látek na nějakých 8 kandidátů, můžete požádat o zaslání vzorků látek zdarma. Doma pak jen přiložíte vzorek látky k oknu a posoudíte, zda je to právě ta látka, která vypadá nejlépe.

Princip Římských rolet

Římské rolety jsou jedny z těch, které se nenavíjejí do žádné kazety. Jejich vytahováním je postupně skládáte do horizontálních pruhů. Postupně tak vzniká několik přehybů látky, což na pohled vypadá velice dekorativně.

Ochrana soukromí s Římskou roletou

Soukromí lze zlepšit volbou látky s vyšší úrovní zatemnění. Římská roleta sice není určena pro úplné zatemnění, ale některé látky jsou neprůsvitné, takže ani vaše silueta nebude přes stažené rolety zvenčí rozpoznatelná.

Přesto pokud potřebujete úplné zatemnění, doporučujeme raději látkové rolety, rolety plisé nebo termo rolety, které se vyznačují vysokou mírou zatemnění, označovanou jako blackout.

Průsvitné látky se naopak výborně hodí na interiérové dveře, případně francouzská okna a prosklené stěny do vlastní zahrady. Plní zejména estetický účel, ačkoli při zatažení zajišťují také soukromí, jelikož lze sice rozpoznat siluety postav a obrysy předmětů, ale detaily jsou přeci jen skryty očím zvědavců.

Výhody Římských rolet

Římské rolety mají jednu kouzelnou vlastnost – hodí se jak do moderního interiéru, tak i do tradičně laděných místností. Vypadají krásně v kanceláři, stejně jako na chalupě ve venkovském stylu. Díky volně skládané látce mohou odkazovat na rustikálnější přístup ke stínění, ale přitom nepůsobí zastarale.

Měření vašich oken s Římskými roletami

Jelikož každou jednotlivou roletu vyrábíme na míru, musíte před objednáním vědět, jaké rozměry chcete. Nevyhnete se tedy měření oken, ale nenechte se tím vyděsit. Stačí si vybrat typ montáže rolety a držet se našeho návodu.

Samozřejmě jsme Vám k dispozici na naší zákaznické lince. Pokud si nejste s čímkoliv jisti, zavolejte nám a vše společně zvládneme po telefonu.