Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Nápověda k parametrům (Termo rolety)

Šířka

Zavěšení a vrtání na okno

Změřte šířku skla včetně zasklívacích lišt. Tuto šířku pak zadejte v detailu produktu při objednávce. Zaměřujete šířku látky. Látka musí mít přesah přes sklo, ale nesmí narazit do kliky. Rolety pro Vás vyrobíme na míru.

Vrtání do zdi a do stropu místnosti

Změřte šířku celého výklenku a připočítejte přesah, který by měl být přibližně 5 cm na každou stranu. Tuto šířku pak zadejte v detailu produktu při objednávce, od 30 cm do 190 cm. Rolety pro Vás vyrobíme na míru.

Vrtání do stropu výklenku

Pokud budete roletu vrtat do stropu výklenku, celá roleta bude o 5 cm širší než látka. U MAXI kazety o 6cm. V tom případě je potřeba odečíst 5 cm - 6 cm od šířky výklenku. Jestliže budete roletu vrtat do stropu před výklenek, při zaměření postupujte stejně jako u vrtání do stěny.

Výška

Zavěšení a vrtání na okno

Výška rolety je při měření stejná jako výška rámu okna. Standardně dodáváme rolety ve výšce 150 cm a 220 cm. Nadbytek látky zůstane navinutý na válci. Nijak to neovlivní funkčnost rolety. Pokud máte okno kratší než 1 m, prosíme informujte nás o tom. Bude Vám dodán kratší řetízek pro ovládání rolety.

Vrtání do zdi a do stropu místnosti

Výška rolety je při měření stejná jako výška celého výklenku + 10 cm. Nadbytek látky zůstane navinutý na válci. Nijak to neovlivní funkčnost rolety. Standardně dodáváme rolety ve výšce 150 cm a 220 cm. Pokud máte okno kratší než 1 m, prosíme informujte nás o tom. Bude Vám dodán kratší řetízek pro ovládání rolety.

Vrtání do stropu výklenku

Výška rolety je při měření stejná jako výška celého výklenku. Standardně dodáváme rolety ve výšce 150 cm a 220 cm. Nadbytek látky zůstane navinutý na válci. Nijak to neovlivní funkčnost rolety. Pokud máte okno kratší než 1 m, prosíme informujte nás o tom. Bude Vám dodán kratší řetízek pro ovládání rolety.

Typy kazet

Otevřená kazeta

Největší předností otevřené kazety je možnost ji zavěšovat - bez vrtání. Mezi další přednosti tohoto systému patří nízká gramáž a malá velikost, takže jej můžete umístit téměř všude. Kazeta je již složená a sešroubovaná. Šířka kazety je 30 cm až 150 cm.Výšku pak volíte mezi 150 cm a 220 cm.

POLO kazeta

Největší předností tohoto systému je pevnost a lehkost, díky tomu je možné dosáhnout šířky až 190 cm. Kazeta je již složená a sešroubovaná. Šířka kazety je 30 až 210 cm. Výška kazety je 150 cm a 220 cm. Doporučujeme ji vrtat do zdi nebo do stropu.

MAXI kazeta

Tento typ kazety vyhledávají ti, kteří chtějí největší luxus, perfektní zpracování a funkčnost. Kazeta je již složená a sešroubovaná. MAXI kazeta nemá postranní vodící silon. Šířka kazety je 30 až 190 cm. Výška kazety je 150 cm a 220 cm. Její stříbrná varianta vypadá opravdu luxusně.

  Zavěšení - bez vrtání Vrtání na okno Vrtání do zdi Vrtání do stropu
Otevřená kazeta i i i i
POLO kazeta i i i i
MAXI kazeta i i* i i
* MAXI kazeta nemá vodicí silony

Systém upevnění

Zavěšení na okno bez vrtání

Jedná se o nejjednodušší způsob, jak připevnit rolety na okno. Není potřeba nic vrtat. Roletu stačí pouze zavěsit, případně přilepit. Tento způsob se hodí do naprosté většiny eurooken. Okno je nutné otevřít dokořán, roletu pak zavěsíte za vrchní rám okna a na spodní rám ji upevníte pomocí silonu. Pro tento systém volte otevřenou kazetu.

Vrtání na okno

Pro fixní okna doporučujeme montáž pomocí vrtání do rámu. Jedná se o podobnou montáž jako u standardních žaluzií. Rolety se navrtají ve dvou místech na horní rám okna a celá roleta se do navrtaných dílů nacvakne. Díl pro zajištění silonu se vrtá obdobně do spodního rámu okna. Všechny nabízené kazety je možné vrtat na okno.

Vrtání do zdi

Rolety je možné vrtat také do zdi. Tento způsob je podobný jako montáž garnýže pro záclony a závěsy. Je důležité, aby měla roleta přesah přes celý výklenek a světlo tak neprosvítalo po krajích. U tohoto způsobu montáže se nepoužívají vodící silony. Stačí pouze navrtat kovové plíšky do zdi a roletu do nich nacvaknout. Všechny nabízené kazety je možné vrtat do zdi.

Vrtání do stropu

Termo rolety je také možné vrtat do stropu. Montáž je téměř stejná jako u vrtání do zdi, roleta je však připevněna ve stropě. Do stropu stačí navrtat kovové plíšky, do kterých se roleta nacvakne. Všechny nabízené kazety je možné vrtat do stropu, avšak nejlépe se hodí POLO kazeta. Doporučujeme objednat také těžítko na ovládací řetízek.

  Zavěšení - bez vrtání Vrtání na okno Vrtání do zdi Vrtání do stropu
Otevřená kazeta i i i i
POLO kazeta i i i i
MAXI kazeta i i* i i
* MAXI kazeta nemá vodicí silony

Barva mechanismu

Otevřená kazeta

Bílá
Hnědá

POLO kazeta

Bílá
Hnědá

MAXI kazeta

Bílá
Hnědá
Stříbrná

Strana ovládání

Levá

Řetízek bude z pohledové strany umístěn na levé straně. Doporučujeme řetízek umístit na druhou stranu od kliky.

Pravá

Řetízek bude z pohledové strany umístěn na pravé straně. Doporučujeme řetízek umístit na druhou stranu od kliky.