Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Nápověda k parametrům (Sítě proti hmyzu Rolovací)

Šířka

Vrtání do venkovního rámu okna

Změřte šířku rámu okna po otevření a připočtěte 6,4 cm. Na každou stranu musí být prostor pro montáž od hrany rámu k omítce minimálně 3,2 cm. Měřte až od rovné hrany oken. Okna se musí vždy otevírat směrem dovnitř.

Vrtání do stěny výklenku

Pokud budete roletu vrtat do výklenku, změřte celkovou šířku výklenku. Výklenek nesmí být křivý a okna se musí vždy otevírat směrem ven.

Vrtání na zeď nebo Vrtání na zeď z venkovní strany

Změřte šířku výklenku a připočtěte 6,4 cm. Pokud máte úzký výklenek a okna otevíráte směrem dovnitř, může se stát, že po zatažení Sítě proti hmyzu nebude možné okno dokonale otevřít. To samé platí pro vrtání na zeď z venkovní strany, jen obráceně.

Výška

Síť proti hmyzu Rolovací Vrtání do venkovního rámu okna

Změřte výšku rámu okna po otevření a připočítejte 7,9 cm. Pro montáž je potřeba mít prostor 3,2 cm od rámu okna k parapetu a 4,7 cm od horního rámu okna k omítce. Síť pro Vás vyrobíme na míru. Okna se musí vždy otevírat směrem dovnitř.

Síť proti hmyzu Rolovací Vrtání do stěny výklenku

Pokud budete síť vrtat do výklenku, změřte celkovou výšku výklenku. Výklenek nesmí být křivý a okna se musí vždy otevírat směrem ven.

Síť proti hmyzu Rolovací Vrtání na zeď nebo Vrtání na zeď z venkovní strany

Změřte výšku výklenku a připočtěte 7,9 cm. Pokud máte úzký výklenek a okna otevíráte směrem dovnitř, může se stát, že po zatažení Sítě proti hmyzu nebude možné okno dokonale otevřít. To samé platí pro vrtání na zeď z venkovní strany, jen obráceně.

Typy profilů

Síť proti hmyzu Rolovací

Jedná se o profil, který je vždy vrtaný. Vždy tvoří čtverec nebo obdélník a v jeho horní straně je v kazetě namotaná síť. Stahovat ji je možné pomocí šňůrky nebo zatažení za spodní posuvný rám, ve kterém je síť upevněná. Vrtat ji můžete z venkovní strany do oken, do zdi před výklenek nebo do výklenku.

Montáž

Sítě proti hmyzu můžete na okna montovat několika způsoby. I když to z počátku může vypadat složitě, nemusíte se bát. Zaměření i finální montáž je hračka, s námi ji určitě zvládnete.

Podívejte se na připravená videa a ilustrovaný návod.

Vrtání do venkovního rámu okna

Sítě proti hmyzu budou mít již předvrtané díry. Celý rám Sítě proti hmyzu přivrtáte na venkovní rám okna nebo dveří. Rolety pak můžete vytahovat nebo stahovat dle potřeby. Okna se však musí otevírat dovnitř do místnosti. Jinak by nebylo možné okna otevřít.

Vrtání do stěny výklenku nebo Vrtání do stěny výklenku z venkovní strany

Pokud nechcete vrtat rolovací Sítě do okna, je možné je vrtat do stěny výklenku. Pomocí šroubků je potřeba navrtat celý rám do výklenku. Dejte si pozor, aby roleta po zatažení nenarazila do kliky. Okna v tomto případě se musí vždy otevírat směrem ven.

Vrtání na zeď nebo Vrtání na zeď z venkovní strany

Sítě proti hmyzu s vrtáním na zeď se používají nejčastěji pro střešní okna. Vrtání na zeď z venkovní strany nejčastěji používáte pro okna, která se otevírají dovnitř. Je potřeba navrtat celý rám na zeď před výklenek. Síť proti hmyzu přijde již složená, takže ji stačí jen přivrtat. Rolovací síť ovládáte šňůrkou nebo tažením za spodní rám. 

Barva síťky

Černá
Šedá

Barva mechanismu

Profil Classic

Antracit
Bílá
Hnědá

Profil Decor

Ořech
Winchester
Zlatý dub