Pro plnou funkčnost těchto stránek je nutné povolit JavaScript.

Nápověda k parametrům (Římské rolety)

Šířka

Zavěšení a vrtání na okno a vrtání na okno před žaluzie

Změřte šířku skla včetně zasklívacích lišt. Tuto šířku pak zadejte v detailu produktu při objednávce, od 50 cm až do 250 cm. Látka musí mít přesah přes sklo, ale nesmí narazit do kliky. Výsledná šířka rolety je stejná jako šířka látky.

Vrtání do zdi a do stropu místnosti

Změřte šířku celého výklenku a připočtěte přesah, který Vám vyhovuje. Přesah je důležitý proto, aby světlo do místnosti nepronikalo mezi roletou a zdí. Zkontrolujte také, že Vám roleta nebude zasahovat například do vypínače nebo termostatu.

Vrtání do stropu výklenku

Jestliže budete Římskou roletu vrtat do stropu výklenku odečtěte od nejužšího místa výklenku 1 cm.

Pokud zvolíte montáž vrtáním do stropu, doporučujeme Vám objednat i těžítko.

Výška

Zavěšení a vrtání na okno a vrtání na okno před žaluzie

Výška rolety je při měření stejná jako výška rámu okna. Maximální výška Římské rolety je 250 cm.

Vrtání do zdi a do stropu místnosti

Změřte celkovou výšku okenního rámu a připočtěte 20 cm. Maximální výška Římské rolety je 250 cm.

Vrtání do stropu výklenku

Výšku měřte vždy od místa, kde bude roleta nainstalována, až po parapet nebo místo, kde má roleta končit. Roleta může být i po navinutí vysoká 20 cm.

Systém upevnění

Zavěšení - bez vrtání

U tohoto typu montáže jsou součástí balení kovové háčky, které jen nasadíme na rám rolety a připevníme na okno. Tento způsob montáže je neinvazivní a není tedy potřeba nic vrtat. Toto řešení je vhodné pro okna, která je možné otevřít dokořán nebo na ventilaci. Římská roleta nemá postranní vodicí silon. Šířka háčku je nastavitelná od 1,4 cm až po 2,7 cm. Hodí se tak pro naprostou většinu oken.

Vrtání na okno

Pokud máte fixní okna nebo Vám nevyhovuje zavěšení, můžete rolety vrtat do rámu okna. Jedná se také o velmi jednoduchou montáž, kdy je potřeba na rám okna navrtat plastový držák rolety. Na ten se pak roleta pouze nasadí a zajistí menším šroubkem. I zde je možné roletu z okna kompletně sundat. Stačí povolit menší šroubek, který drží roletu v držáku a vysunout ji. Okno je tak připraveno například na čištění.

Vrtání na okno před žaluzie

Nad žaluzie je do rámu okna navrtán plastový díl, do kterého se zavěsí roleta. Římská roleta se tak dostane dál od okna a vznikne prostor pro žaluzie, který bude mít 1,9 cm. Tato montáž má dvě hlavní výhody. Pokud chcete dokonale zatemnit místnost a zamezit také pronikání světla kolem žaluzií, zatáhnete rolety i žaluzie zároveň. Další výhodou je, že Římská roleta často nevzhledné žaluzie zakrývá. Tvoří tak funkční i designový prvek domácnosti.

Vrtání do zdi

Římské rolety je také možné vrtat do zdi. Zde postupujte podobně jako u vrtání do okna, jen použijte větší šrouby pro upevnění do zdi. Plastový dílek vrtejte nad výklenek v takové výšce, aby navinutá roleta nebránila otevírání okna. Na šířku by měla Římská roleta přesahovat přes výklenek.

Vrtání do stropu výklenku/místnosti

Plastový díl navrtejte do stropu, roletu nasaďte do kotvicího dílku a zajistěte šroubkem. Pokud bude Římská roleta připevněná do stropu výklenku, je potřeba počítat s tím, že navinutá může být vysoká až 20 cm. Výhodou je, že kazeta rolety není širší než látka. Při montáži do stropu doporučujeme připevnit řetízek pomocí těžítka. Dbejte však na správnou délku řetízku, aby nebyl nebezpečný pro malé děti.

Barva mechanismu

Římská kazeta

Bílá

Strana ovládání

Levá

Řetízek bude z pohledové strany umístěn na levé straně. Doporučujeme řetízek umístit na druhou stranu od kliky.

Pravá

Řetízek bude z pohledové strany umístěn na pravé straně. Doporučujeme řetízek umístit na druhou stranu od kliky.